817 Techniek. Heerestechnik No. 4. April 1930. Zur Entwicklung des gelandegangiges Dreiachs- (Sechsrad-) Wagens", HP. Een overzicht wordt gegeven van de verschillende Duilsche constructies sinds 1925 met voorbeelden en foto's van gehouden proeven op verplaatsbaarheid door het terrein. Verbindingsdienst. The Field Artillery Journal, Maart,-April nummer 1930. „Radio commu nications to and from airplanes", kapitein F. G. Borden. Behalve radiotele fonie wordt tevens behandeld de telefotografie, waaromtrent we lezen„De waarde van een foto, door middel van radio overgebracht van een waarne mingsvliegtuig naar het troepencommando binnen een of twee minuten na „exposure", kan gemakkelijk worden gerealiseerd. Telefotografie is van prac- tische waarde en het apparaat kan geschikt worden gemaakt voor opstelling in een militair vliegtuig. Dat het apparaat ingewikkeld is, kan niet worden ontkend, maar de krijgsgeschiedenis toont aan, dat het er niets toe doet hoe zwaar een toestel ook zijn moge, hoe moeilijk ook de behandeling ervan, wanneer het zijn militaire waarde kan bewijzen, dan wordt het in den oorlog ook gebruikt. Alweer woorden 'aanhalende van den „Chief Signal Officer." Nog niet zooveel jaren geleden waarschuwde een aantal officieren van de Vereenigde Staten van Amerika plechtig tegen aanneming van het repeteer geweer, omdat het te samengesteld was en te snel kon schieten". Revue militaire suisse. No. 12. December 1929. „Les chiens de liaison dans notre armee", kapitein Balsiger. Naar aanleiding van de resultaten, verkregen tijdens gehouden oefeningen, gedurende de jaren 1928 en 1929 zegt de schr. o. a.„De ondervindingen, opge daan gedurende deze laatste jaren, hebben dus duidelijk en afdoende aangetoond dat de verbindingshonden enorme diensten hebben bewezen, dat ze in onze omstandigheden zeer goed bruikbaar waren, want de ploegen van 1928 hebben met evenveel, zoo niet met nog meer zekerheid gewerkt, dan die van 1929." „We zijn tegenwoordig ervan overtuigd dat we een buitengewoon nuttig en voor ons leger zeer bruikbaar verbindingsmiddel hebben verkregen. We zijn erkentelijkheid verschuldigd aan ons militaire departement voor de zeer groote belangstelling voor deze proeven betoond en voor de beslissing, die te vervolgen". Mil. Wochenblatt. No. 40. April 1930. „Brieftaubenverwendung vorn Flieger „Zoo belangrijk als de postduif voor de wapens op den grond is, voor den vlieger is ze in militairen zin nauwelijks bruikbaar. De technische verbindingsmiddelen van den vlieger zijn niet in dezelfde mate onderhevig aan de storingen ten gevolge van de vijandelijke gevechtswerking, als die der troepen op den grond. De postduivendienst is hier niet gelijkwaardig aan de radio". Scheidsrechterlijke dienst. Revue militaire suisse. No. 3. Maart 1930. „Au sujet de l'arbitrage de l'artillerie", luitenant-kolonel Iselin. Na de taak van den scheidsrechter bij de infanterie te hebben aangegeven zegt de schr. o. a.„De taak van den scheidsrechter bij de artillerie is ingewikkelder. Hij is genoodzaakt zijn in lichtingen veel verder achter het gevechtsfront in te winnen, bij de comman doposten van de afdeelingen artillerie, waar hij zich bij voorkeur zal ophouden, maar gescheiden van zijn collega bij den tegenstandei dikwijls kilometers, evenals van de scheidsrechters bij de infanterie, aan wie hij aanwijzingen moet verschaffen betreffende de afgegeven vuren". „Welke zijn de inlichtingen welke de scheidsrechter bij de artillerie moet verschaffen aan den scheids rechter bij de infanterie van de tegenpartij, om hem in staat te stellen te oordeelen over de uitwerking van het artillerievuur, afgegeven op troepen of werken van zijn partij? Hij geeft aan: het onder vuur genomen doel (zijn uitgestrektheid), de opening en de beëindiging van het vuur, de dichtheid

Indisch Militair Tijdschrift | 1930 | | pagina 89