819 Revue militaire suisse. No. 3. Maart 1930. Guerre de ckasse", kolo nel R. de Diesbach. „Indien de kleine oorlog geïmproviseerd moet worden en men zou zich tevreden stellen met aankondiging 'er van zonder te voren de afdeelingen, welke hem moeten voeren, te hebben aangewezen en zorgvuldig geoefend, dan is het niet twijfelachtig, wat er van terecht zou komen. Maar indien hij daarentegen volledig georganiseerd zou zijn en toevertrouwd aan mannen, die ten volle op de hoogte zijn van hun taak, voorbereid op verschillende gebeurlijkheden en nauwkeurig bekend met de wijze, waarop zij zich in el ke daarvan hebben te gedragen, dan zou de zaak geheel van aspect veranderen". Mil. Wochenblatt. No. 38. April 1930. „Neuzeitliche Verwendang von Sper ren". „De „Sperren" kunnen voor operatieve of voor tactische doeleinden dienen. Operatief werken zij wanneer ze den terugtocht beperken, aan de verdediging grootere diepte geven en de flanken van legers en vestingen dekken". „De „Sperren" welke voor tactische doeleinden moeten dienen, verhoogen de kracht van den te bieden weerstand. Ze leggen tusschen aanvaller en ver dediger een hindernis. Tijd, werkkrachten en het materieel, welke voor het opruimen of „Ausschalten" van de hindernissen benoodigd zijn, komen ten voordeele van den verdediger". In het vervolg in No. 39 lezen we nog onder: „Einsatz der Pionierkrafte" „Overal waar aanraking met den vijand bestaat of binnen korten tijd te verwachten is, moeten de pioniers onder de bevelen van den tactischen commandant worden gesteld. Waar gevochten wordt, moet één bevelen. De infanteriecommandant moet zijn gevechtsopdracht uitvoeren, alle andere wa pens, welke in zijn gevechtsstrook strijden, zijn voor hem hulpmiddelen tot de uitvoering van die gevechtsopdracht en moeten zich aan zijn doel onder geschikt maken". „Wil een pionierbataljon voor „Sperrarbeiten" bruikbaar zijn, dan moet het in de eerste plaats gemotoriseerd zijn. Snel rijdende, „ge- landegangige" verkenningswagens zijn noodig. Indeeling van het bataljon in vier compagnieën is zoowel ter wille van voor de „Sperraufgaben" benoo- digde werkkrachten als uit tactische overwegingen noodzakelijk, om aan de infanterie-troependeelen gesloten pioniereenheden te kunnen toebedeelen". Mil. Wochenblatt. No. 39. April 1930. „Handelsüblich oder kriegsbrauch- bar Een pleidooi om bij de beoordeeling van in den handel of het bedrijf voorkomend materieel, op geschiktheid voor gebruik in het leger in oorlogs tijd, toch vooral in het oog te houden, dat de „tactische eischen steeds op de eerste plaats moeten blijven. De troep merkt een falen in deze richting on middellijk en betaalt het meestal met zijn bloed. Maar dood aan de „Han- delsüblichkeit" wanneer ze in den oorlog verliezen veroorzaakt, welke ver meden konden worden". Journal of the royal United service institution. No 497. Februari 1930. The defence of the Suez canal", majoor E. W. Poison Newman. „Onder de tegenwoordige omstandigheden is het onmogelijk, als een mili taire maatregel de verdediging van het Suez-kanaal te beschouwen, geschei den van het handhaven van een garnizoen in Palestina en in verband met een mogelijke noodzakelijkheid van samenwerking, zou het als verstandig kunnen worden beschouwd, dat beide strijdmachten onder een en hetzelfde opperbe vel werden geplaatst. In No. 497 (Maart 1930) van hetzelfde tijdschrift een artikel: „The Lon don Naval Conference"bevattende een nauwkeurige opsomming van de voorstellen zooals die werden gedaan door de Vereenigde Staten van Noord- Amerika, door Engeland, benevens de eischen van Japan, Frankrijk en Italië. Algemeen Koloniaal Tijdschrift No. 2. Maart 1930. „Het probleem van den Pacific", professor Dr. J. L. Duyvendak. „Zoo zijn, ondanks tallooze punten, waar de belangen van verschillende mogendheden met elkander botsen, de kansen op vrede tusschen de mogend heden om den Stillen Oceaan niet slecht. Eensdeels is er de wijde Oceaan, die de kansen op oorlog tusschen de voornaamste betrokken mogendheden zeer vermindert, ten tweede wordt Japan in toom gehouden in zijn Chi- neesche politiek door zijn meermalen gebleken economische afhankelijkheid

Indisch Militair Tijdschrift | 1930 | | pagina 91