915 Het is een beschrijving van een onder zeer moeilijke en gevaarlijke om standigheden ondernomen charge te paard op infanterie. Een enkele aanhaling moge het opstel typeeren Men vraagt hem iets te doen wat bij de tegenwoordige bewapening gekkenwerk ischargeeren op een zegevierenden troep infanterie. Maar hierover valt nu niet te discufeeren, men heeft het uit te voeren en is het après tout niet de historische taak van den cavalerist en dan verder„Hoe zal men na zulk een voorbeeld nog ooit ontkennen, dat cavalerie niet op infanterie kan chargeeren Zeker zulke gevallen zijn zeldzaam. Het is noodig dat de commandant het juiste oogenblik kiest, waarop het mogelijk en noodig zal zijn om in te grijpen. De verrassing, de algeheele verrassing is de onvermijdelijke voorwaarde,Voor alles moet de charge op den vijand een overweldigend moreelen indruk maken. Dat resultaat heeft het eskadron d'Avout verkregen door plotseling en snel in front van deze zegevierende infanterie te verschijnen Het opstelAmerika en de negerbevolking" wordt beëindigd. Dr. Stadhouder geeft aan de hand van een artikel uit het „Zeitschrift für Veterinarkunde (Februarinummer) een beschrijving van Gleischutz-Hufeisen, waarbij de redactie erop wijst dat men in Europa thans zoekt naar vervanging van het ijzer beslag door rubberbeslag. Onder den titelEen en ander over de historische wording van de maat schappelijke en staatsrechterlijke verhoudingen in Nederlandsch-Indie" geeft H.F. Aukes eenige opmerkingen naar aanleiding van een in een vorig nummer weergegeven lezing van den generaal Kies over hetzelfde onderwerp. De schrijver wijst erop dat het niet juist is wanneer men te algemeen blijft in zijn bespreking van de Westersche mentaliteit en Westersche opvat tingen in tegenstelling met de Oostersche. Er zijn niet alleen nationaliteits verschillen, maar ook godsdienstige en zedelijkheidsverschillen te constateeren. T. maakt een aanvang met een artikel behandelende„de inrichting van Regeering en bestuur van Indië en meer in het bijzonder van Java Het is een opstel, dat oorspronkelijk heeft gediend als voordracht in een bijeenkomst van officieren bij een der regimenten. Als leidraad is daarbij genomen het werk: „De Indische Politiek" van Mr. Schrieke, terwijl overigens als bronnen zijn gebruikt „Staatsinstellingen van Ned.-Indië" van Prof. Kleintjes en „Doorgetrokken hoofdlijnen" van Prof. Nederburgh. Eenige grepen uit de behandeling van de oorlogsbegrooting in den Volks raad, vereenigingsnieuws en persoverzicht vervolledigen het nummer. C'. TIJDSCHRIFTENOVERZICHT. Opleiding. La revue d'infanterie. No. 451. April 1930. Voir et écouter au combat" commandant Barthe. Het „programme destruction tactique" omvat, zoo lezen we 1. de studie van de verschijnselen of kenteekenen, door welke de aanwezig heid van den vijand zich openbaart; 2. de studie van de kenteekenen, welke het mogelijk maken de plaats der eigen troepen vast te stellensignalen gegeven door de vooruitgeschoven afdeelingen; vuurpijlenhet werpen van handgranaten 3. de bestudeering van de uniformen van vreemde legers; 4. bestudeering van de door vreemde legers en de eigen troepen toege paste organisaties en vechtwijzen;

Indisch Militair Tijdschrift | 1930 | | pagina 101