920 Infanteriebewapening. Militarwlssenschaftliche und technische Mitteilungen. Mei-Juni-iiunimer 1930. „Leistungssteigerung der Infanteriewaffen", kolonel Ir. Pummerer. Ook in het Oostenrijksche leger werden proeven gehouden met den „Riick- stoszfanger Ottomansky" (zie ook I.M.T. blz. 610), en wel ook hier met den lichten mitrailleur Furrer op afstanden van 100, 200, 300, 400, 600, 800 en 1200 meter". De uitkomsten van deze door het Oostenrijksche legerbestuur bevolen proeven komen geheel overeen met de door kapt. Daniker medege deelde gegevens en toonen opnieuw de bijzondere voordeelen aan, welke te bereiken zijn door toepassing van den „Riickstoszfanger (terugstootrem)". Tactisch gebruik van zware mitrailleurs. Bulletin beige des sciences militaires. No. 5. Mei 1930. Onder „Chro. nique de Vinfanterie" vinden we vermeld „la doctrine francaise de l'empb des mitrailleuses dans 1'offensive", D. S. „Ten slotte, de zeer bedekte terreinen, de vlakke open terreinen of met golvingen loodrecht op de marschrichting, gescheiden door afstanden grooter dan de werkzame dracht der wapens, leenen zich niet tot vuur over eigen troepen en dwingen tot verdeeling der mitrailleurs tusschen de eenheden der voorste gevechtslinie". „In ons land komen zij (die terreinen) in elk geval veelvuldig voor. Daarom spreekt ons reglement niet van het gecentraliseerd gebruik van mitrailleurs bij het bataljon en beveelt als normaal aan hunne verdeeling per peloton, in zijn geheel of als maximum, tusschen de compag nieën van het voorste échelon". Tactisch gebruik der artillerie. La revue d'infanterïe. No. 452. Mei 1930. ,,L'accompagnement et 1'appui direct de l'infanterie pour l'artillerie. Desiderata et possibililés"generaal Challéat. „De „artillerie d'accompagnement immédiat" moet naarmate van het voorwaarts gaan van de infanterie, opvolgende stellingen innemen, welke van te voren door den commandant van de begeleide infanterie worden gekozen, als gevolg van de voorstellen van den commandant der „artillerie d'accom pagnement". De gekozen stellingen moeten voldoen aan de volgende eischen die „artillerie d'accompagnement" gelegenheid bieden er gemakkelijk te ko men, in stelling te komen en te schieten zonder bij deze handelingen te worden blootgesteld aan aardwaarneming door den vijand; ze moeten zich leenen voor vuur op kleine afstanden van 1000 a 1500 meter over de eigen infanterie heen". „De moeilijkheid, om de „artillerie d'appui direct" in actie te brengen, is zooals men weet, om de vuuraanvragen van de infanterie tot aan de stukken over te brengen. Tot dat doel gebruikt men de telefoon; maar wanneer aan dit verbindingsmiddel iets hapert, kan er zeer veel tijd voorbij gaan, vóór de infanterie den steun kan krijgen. Dus, als zij een vuur gevraagd heeft, is ze verplicht te wachten tot het is afgegeven, wil ze niet de kans loopen onder het vuur te komen dat ze zelf heeft aangevraagd". Revue d'artillerie. No.'s 4 en 5. April en Mei 1930. „L'artilleriedans l'offensieve en guerre de positions", H. Brunet en N. Aizier. Het vervolg van een uit het Duitsch vertaald artikel Die Artillerie beim Angriff im Stel- lungskrieg"), waarin thans wordt behandeld het nemen van het bruggenhoofd van Toboly op 3 April 1917. Gasoorlog. Mavors. No. 5. Mei 1930. „De gasalarmeering c.a. bij het aanvallend gevecht", luitenant E. E T. Dulfer. Naar aanleiding van het vorige artikel terzake (zie I.M.T. blz. 723) wordt opgemerkt: „le. In de praktijk blijkt dat het een zwaar bepakten, met van alles behangen infanterist niet lukt het masker tijdens een snelle verplaatsing in de alarm stelling te brengen. Het masker zal dus meermalen van de ruststelling uit, in de beschermingsstelling gebracht moeten worden. Daar dit ongetwijfeld

Indisch Militair Tijdschrift | 1930 | | pagina 106