923 Mechaniseering. Coast Artillery Journal. No. 5. Mei 1930. Mechanized Machine Guns'1 majoor G. M. Barnes. „De bescherming door de tegenwoordige mitrailleurs gegeven aan geme chaniseerde troepen is van zoo twijfelachtige waarde, dat het zeer de vraag is of troepen wel kunnen marcheeren bij aanwezigheid van vijandelijke lucht strijdkrachten. Waarschijnlijk zullen de meeste verplaatsingen langs de wegen gedekt door de duisternis moeten plaats hebben". Schr. heeft een opstelling van 4 mitrailleurs (13 mm.) ontworpen op een door het terrein verplaatsbare auto; alle vier kunnen gelijktijdig worden afgevuurd door intrappen van een pedaal. Vuren ze gelijktijdig, dan wordt een vuur- snelheid bereikt van 2400 schoten per minuut. Motoriseering. Mil. Wochenblatt. No. 14. Mei 1930. „Motorisierungsfragen. Die Ent- wicklung des Lastkraftwagens seit dem Weltgriehe", Ir. W. Hofweber. „Ten' slotte zij nog naar voren gebracht welke groote militaire voordeelen zijn gelegen in het feit, dat thans bij onze vrachtauto's een aantal onder deden genormaliseerd is, en onderling omwisselbaar. Wanneer meerdere wa gens tengevolge van beschadigingen van verschillenden aard, niet meer zijn vooruit te krijgen, zal het vaak mogelijk zijn, een aantal daarvan wederom tot rijden in staat te maken met deelen, welke uit de andere worden weg gehaald, ook wanneer die wagens van geheel verschillend type zijn". Heerestechnik No. 5. Mei 1930. „Znr Frage der Motorisierungder Backe- reikolonnen"luit. kolonel Giesecke. „De motoriseering der veldbakkerij beteekent in zooverre een belangrijke verbetering op het gebied van de ma- terieele verzorging der troepen, dat zelf bij groote troepenbewegingen (ver wijdering van de troepen van de standplaats der bakkerij) de tijdige brood voorziening onder alle omstandigheden gewaarborgd is; de vrachtauto verzekert den aanvoer van brood tot aan de verstrekkingsplaats van den troep en ook de meelvoorziening van de bakkerij uit verder afgelegen op slagplaatsen, voor het geval voor dat doei geen bijzondere auto's beschik baar zijn. Ten slotte moet nog gewezen worden op het ontlasten van den aanvoerdienst door het wegvallen van paardenbespanningen en de verkor ting van de colonnelengten". Afweer van luchtstrijdkrachten. Revue militaire frangaise. No. 106. April 1930. ,,La défense du pays cotitre le danger, luit. aérien", kolonel Vauthier. Schr. beëindigt zijn artikel (zie ook I. M.T. blz. 816; waarin we o.a. lezen: „Het krachtigste middel der verdediging is het vliegtuig. Ongelukkigerwijze heeft dit verdedigingsmiddel zwakhedenhet ziet slecht overdaggedurende den nacht is het volkomen blind en leent zich niet voor massa actie". „Vliegtuigen zijn niet geschikt „a assurer la permanence de la défense" hun actie, zelfs die met tusschenpoozen, is kostbaar en heeft een snelle slij tage tengevolge. De eenige zeer krachtige verdedigingswijze met de tegen woordige „moyens aériens" is de „chasse de nuit", ook al heeft die de hulp der projectors noodig" „Onder alle middelen op den grond is de afweerar- tillerie het krachtigst, het eenige middel dat zoowel overdag als bij nacht kan ageerende mogelijkheid eener ononderbroken actie wordt echter verkregen door een „faible rayon d'action". Luchtstrijdkrachten. Mil. Wochenblatt. No. 41. Mei 1930. „Luftfahrt-Rundschau". Geeft bij zonderheden uit Duitschland, Italië, Nederland en Polen. In laatstgenoemd land heeft de staatsvliegtuigenfabriek een eenzitsjager gefabriceerd van het type „PI", een toestel dat met een 603 pk. Hispano-Suiza motor is uitgerust. De vliegsnelheid wordt op 305 km. opgegevende stijgtijd tot 5000 meter bedraagt 8 minuten 15 seconden, hetgeen weinig moet worden genoemd,

Indisch Militair Tijdschrift | 1930 | | pagina 109