De verschillende aanvallen hebben plaats onmiddellijk op elkaar volgend en uit allerlei richtingen. De eene aanval is nauwelijks verricht of de volgende aanvaller is alweer gereed om met de grootst mogelijke snelheid op het doel neer te schieten uit een geheel andere richting, daarbij het vuur afleidend dat op den eersten zou worden afgegeven, wanneer deze na den aanval in een positie is waarin hij weerloos is. De derde aanvaller is ge reed uit een willekeurige richting aan te vallen, als nummer twee gereed is. Inmiddels is de eerste wederom in een goede positie geko men den aanval te herhalen. Op deze wijze krijgt men't als ware een voortdurend neerspatten van aanvallen uit alle richtingen, waarbij den verdediger den tijd niet wordt gelaten zijn wapens in een bepaalde richting te brengen. Een convergeerende aanval kan worden uitgevoerd door een patrouille dan wel door een afdeeling. In afdeelingsformatie optredend, worden de respectievelijke aanvallen ui'.gevoerd in gesloten patrouilleformatie, indien met de mitrailleurs wordt gevuurd, en in echelonsformatie, indien met lichte bommen wordt geworpen. In patrouilleverband optredend, verspreidt de patrouille zich op teeken of commando van den leider. Deze zet den aanval in (no. 1), richt zijn toestel op het doel en vuurt zijn mitrailleurs (werpt zijn bommen) af, zoodra hij in de nabijheid van het doel is gekomen. Onmiddellijk na den aanval trekt hij zijn toestel op zet het in een scherpe bocht, teneinde zooveel mogelijk het vuur vanaf den grond te ontgaan. Onmiddellijk nadat de leider den aanval heeft uitgevoerd, volgt piloot no. 2 uit een andere richting en steekt op het doel af zoodra zijn voorganger het toestel optrekt. Op dezelfde wijze volgt no. 3 uit een derde richting, nadat no. 2 den aanval heeft uitgevoerd. In dien tijd heeft de commandant (no. 1) hoogte gewonnen en zet nu opnieuw den aanval in, gevolgd door de aanvallen van no. 2 en 3. De leider bepaalt het aantal malen dat achtereenvolgens zal worden aangevallen. Wenscht hij het gevecht te eindigen, dan verwijdert hij zich van het doel en herwint hoogte of wel ver dwijnt laag langs den grond in een bepaalde richting. Wordt in afdeelingsformatie aangevallen, dan geschiedt de aanval op overeenkomstige wijze, waarbij inplaats van de enkele piloot de gesloten patrouille tegelijkertijd aanvalt (in patrouille- of in echelonsformatie). De aanval van luchtstrijdkrachten op vliegterreinen. Vliegterreinen zijn van het grootste belang voor het optreden van de luchtstrijdkrachten van den vijand, welke diens actie op 867

Indisch Militair Tijdschrift | 1930 | | pagina 49