Door gebrek aan inlichtingen zal het veelal moeilijk zijn, om indien een tijdelijk vliegterrein moet worden aangevallen, van te voren een aanvalsplan op te maken. Indien vliegtuigen op den grond worden aangetroffen, zal door een aanval met lichte bommen vanaf lage hoogte, ernstige ver liezen aan het materiaal kunnen worden toegebracht. Zijn vlieg tuigen opgesteld in semi-permanente hangars, dan kan evenzoo met deze bommen groote schade worden aangericht. Een deel van de aanvallende strijdkrachten kan worden aangewezen om het luchtafweergeschut af te leiden en tevens te beletten, dat vijandelijke vliegtuigen den grond zouden willen verlaten. 4e. Gecombineerde aanval van bommenwerpers en jagers. Voor het uitvoeren van een gecombineerden aanval is het nood zakelijk, dat tevoren een goed voorbereid tactisch plan wordt opgesteld en aan elke afdeeling en onderafdeeling een bepaald doel wordt aangewezen. In het algemeen zal een laag-langs-den-grondschen aanval van de jagers voorafgaan, teneinde verrassing te verzekeren, waarbij ongedekte levende doelen op den grond kunnen worden aan getroffen. Deze aanval kan echter ook volgen, teneinde voordeel te trekken van de doelen, welke het personeel biedt, dat het vuur dooft of tracht vliegtuigen uit de hangars naar buiten te brengen. Een juiste samenwerking, vooral ook wat betreft den tijd van den aanval, is van zeer groot belang. Wordt vervolgd). AANKOMST IN NEDERLAND. Dringend verzoek aan de in Europa vertoevende Officieren, steeds hun adres op te geven aan den correspondent Kapitein-Intendant J* Kooij, Antonie Heinsiusstraat 17, 's-Gravenhage. 869

Indisch Militair Tijdschrift | 1930 | | pagina 51