De normale sterkte van de ploegen is drumvlotploeg 1 commandant en 21 (c, q. 14) man. invaarploeg 1 commandant en 4 tot 10 man brugdekploeg 1 commandant en 8 a 10 man matericialploeg 1 commandant en 6 a 12 man De sterkte van de invaarploeg alsmede van de materiaalploeg is ten zeerste afhankelijk van verschillende omstandigheden, zoodat daarvoor geen vaste formatie kan worden aangegeven. Onder niet te abnormale omstandigheden kan een sectie genie troepen ter sterkte van 1 officier en 45 man (kader inbegrepen) bij den eigenlijken brugslag een snelheid bereiken van gemiddeld 1 M1. brug in 2 a 2'/2 minuut, zoodat derhalve, de voorberei dende werkzaamheden niet medegerekend, een brug van 60 M1 in 2 a 2'/2 uur kan worden geslagen, een snelheid, die voor een brug met een capaciteit als de onderhavige zeer groot is te noemen. Naarmate de brug langer is wordt de benoodigde tijd per strekkenden meter brug iets grooter. De taak van de invaarploeg is het zoo ver van den oever weg brengen van het vlot, dat bovenstrooms van de plaats waar het vlot moet komen en in de te voren aangewezen lijn het anker kan worden uitgegooid, waaraan het vlot dan tot op de juiste plaats wordt gevierd. In den stroom is een drumvlot een nagenoeg onhandelbaar lichaam, zoodat het gebruik van dajongs, boomen, enz. alleen het vlot niet op zijn plaats kunnen brengen. Daarom wordt, afhan kelijk van de omstandigheden, gebruik gemaakt van gierreepen, geleikabels of dergelijke, terwijl door een aanhangmotor toe te passen, hetzij op het vlot zelf, hetzij op een lichter geconstrueerd hulpvlot, de taak van de invaarploeg zeer kan worden verlicht en het invaren bespoedigd. De drumvlotbrug heeft een dekbreedte van 2.30 M. tusschen de sluitribben. Een leuning wordt niet toegepast aangezien deze, in verband met de constructie en met het oog op betrekkelijk groote breedte van het bruggedek en de geringe hoogte daarvan boven het water, niet noodig wordt geoordeeld. Bij de doorgezette beproeving bleek de ontworpen constructie, op een enkele kleinigheid na, zeer goed te voldoen en een zeer stabiele en rustig liggende brug te geven. Photo 3 laat zien hoe een colonne van vijf beladen personenauto's (gewicht elk 1700 K.G.) de brug met een snelheid van 20 K. M. per uur passeert. Momenteel beschikt het B. G. T. over ruim 100 M', drum vlotbrug, doch het ligt in de bedoeling op den duur nog een 100 M. bij te maken, zoodat voor elke divisie wordt beschikt over een dergelijke brug van voldoende lengte. Ten slotte zijn in de volgende tabelletjes enkele getallen- gegevens van de drumvlotbrug opgenomen, welke van waarde kunnen zijn o a. voor het benoodigde materiaal. 899

Indisch Militair Tijdschrift | 1930 | | pagina 81