1024 draagkabel tevens trekkabel, terwijl bij de laatste een sterkere draagkabel en een zwakkere trekkabel werden toegepast. De enkelkabelbaan kwam met een vermogen van 15 ton per uur voornamelijk voor de korte afstanden en bij geringe capaciteitseischen in aanmerking, de dubbelkabelbaan werd op meer belangrijke en langere lijnen toegepast en had een capaciteit van 50 ton per uur (per last was het gewicht tot 1500 kg.). Bovendien vonden de kabelbanen in de vlakte toepassing voor het overspannen van hindernissen (rivieren, moerassen)." Marine. Coast Artillery Journal. Juli-nummer 1930. Minor Joint Army and Navy Exercices Harbor Defences of Long Island Sound", majoor R. E. Guthrie. „De waarde van een marine-verbindingsofficier als een lid van den staf van den commandant der kustverdediging, werd aangetoond bij deze oefeningen. De officier die voor dezen dienst was aangewezen, maakte zich vertrouwd met de plannen van den commandant der kustbewaking en hield den kustverdediging-commandant op de hoogte van de bewegingen. Zijn diensten waren van bijzondere waarde doordat hij den berichtofficier bijstond bij het vei klaren van de berichten omtrent de Zwarte Vloot (de aanvaller) ontvangen, niet alleen van den kustbewakingsdienst, maar ook van andere bronnen". Algemeen. Koloniaal tijdschrift. Juli-nummer 1930. Onder Aan de Commissie van Redactie van het Koloniaal Tijdschrift" verwijt de gouverneur L j. j. Caron genoemde commissie het opnemen zonder commentaar van een artikel als „Is het lidmaatschap van de S.D.A.P. te vereenigen met de functie van ambtenaar bij het B.B. in Ned. Indië?" (zie I.M. T. blz. 820). In een viertal punten wijst de redactie in haar „antwoord" dit verwijt terug. „Zooals indertijd in Nederland de vragen, of socialisten in het parlement zitting kunnen nemen, of socialisten in een ministerie zitting kunnen nemen, vroeg of laat aan de orde moesten komen en dan ook door de partijgenoo- ten zelf principieel gesteld zijn, zoo moest in een koloniaal land vroeg of laat de vraag gesteld worden, of socialisten de hoogste ambten kunnen bekleeden. Dat deze vraag in 't bijzonder ook voor het ambt van bestuursambtenaar gesteld kan worden, is duidelijk. Niet alleen de Regeering, maar elk denkend burger, heeft het recht haar te stellen". Schweiz. Monatshefte für Offiziere aller Waffen. No. 7. Juli 1930." „La reine des batailles", kolonel Lebaud. Een bespreking van het boekje L'infanterie sacrifice" van generaal Boucher, waarin deze „systematisch den moed stelt tegenover de „puissance du feu" of, zoo men wil, de infanterie, „arme du courage" tegenover de artillerie, „arme de la puissance du feu" vervolgens de oorlogsgebeurtenissen van 1914 tot 1918 bij opvolging de revue laat passeerenwelke hij indeelt in phasen, waarin de „doctrine de courage" toepastte en in phasen, waarin men de doctrine de Ia puissance du feu" overheerschte, om aan te toonen dat het dank zij den moed van de infanterie en niet dank zij de „puissance du feu de l'artillerie" gelukte, dat de overwinning ten slotte kon worden behaald. „Ik moet zelfs bekennen, dat ik niet geloofde, vóór de verschijning van zijn boek, dat er nog in de gelederen van de infanterie uit den oorlog, verdedi gerswaren van de idééën van het reglement 1914 en ik ben er geheel ver bluft van wanneer ik bedenk dat er nog kameraden bestaan van mijn wapen, die betreuren dat de escouade, „celluie dn courage" is vervangen geworden door de gevechtsgroep met den geweermitrailleur". „N. m. m. stemt de tegenstelling van de „doctrine du courage (welke tegenstelling het zeer goed doet in een geleerde verhandeling) aan die van de „puissance de feu in niets overeen met de werkelijkheid. „C 'est de la littérature „Ik stem geheel met den schr. in, en ditmaal zonder eenige reserve, waar hij zich verzet tegen de „dimunition injuste et dangereuse, dont elle (de infanterie) a été victime depuis la guerre et dans ses effectifs et dans son prestige". U.

Indisch Militair Tijdschrift | 1930 | | pagina 100