welke gezocht wordt een bepaald punt al of niet gepasseerd is dikwijls langs kortere wegen dan de andere afdeelingen, veel sneller dan deze kan bewegen, kan hij natuurlijk niet overal tegelijk zijn. Teneinde de bedoeling van een en ander te verduidelijken volgt hier een beknopt chronologisch overzicht, waar noodig toegelicht, van de maatregelen en handelingen van den leider en van de tegenpartij. Allerlei maatregelen van inwendigen dienst voor het bivak van de tegenpartij zijn daarbij uiteraard buiten beschouwing gelaten 2 Juni-. Marsch met de tegenpartij naar het bivak, waarbij gelegenheid is om verschillende markante terreindeelen te wijzen, vooral v. z. v. deze verband houden met de uit te voeren op drachten. Na aankomst bivakbouw. Ook worden maatregelen getroffen om den trein op te vangen en de bagage van den leider en van de 3 brigades naar het bivak op te voerendit kon vrijwel geheel met de draagpaarden voor de laatste paar honderd meter werd een corvee aangewezen. Treinpark in DJELEGONG. Het bivak, hoewel buiten het eigenlijke oefenterrein om onge- wenschte ontdekking te voorkomen, ligt toch zoodanig, dat alle daarvoor in aanmerking komende punten gemakkelijk door den leider of door afdeelingen van de tegenpartij kunnen worden bereikthet kan ook zoo gekozen worden, dat het dienst kan doen als door de patr. te ontdekken schuilplaats. 2 n. m. met de brigade-commandanten naar den G. P1P1SAN voor de detailverkenning en bespreking van den bentengbouw. Het uitstekende overzicht, dat daar van het geheele oefenterrein werd verkregen, maakte het ook mogelijk in het terrein in groote lijnen het verloop van de oefening voor de volgende dagen aan te wijzen. 5 n. m. terug in het inmiddels gereed gekomen bivak, waar het bevel voor den patr. ct. voor den volgenden dag wordt klaar gemaakt „Det. TJIMAHI. TJIMAHI, 3-6-30, 2 n.m. „No.57. Det. ct. PENGALENGAN meldt, dat de bende van Teung- koe Ali 40 man, waarbij 6 karabijnen M. 95) naar het N. over den MALABAR uitweek. Spoor de bende op en maak haar onschadelijk. „Aan Det. ct., „Patr. ct. S. M. I. X" Aangezien leider voornemens is eerst in den avond van 4 Juni bij de verzetspartij terug te keeren, moeten nu de bevelen voor de beide volgende dagen worden uitgegeven. Voor 3 Juni kunnen ze ongeveer als volgt luiden 955-

Indisch Militair Tijdschrift | 1930 | | pagina 29