cours voldeden slechts 5 van de 12 deelnemers. 3 deelnemers vielen af wegens het niet beëindigen van het parcours, terwijl 4 deelnemers niet in aanmerking kwamen voor de prijzen, aan gezien door de gemaakte fouten aan hen niet de helft van het maximum aantal punten kon worden toegekend en 1 deelnemer eveneens niet in aanmerking kwam, wegens het niet voldoen aan één der vorige verrichtingen. Gebleken is dan ook, dat de waardeering van het springcon cours te zwaar is geweest. De uitslag van den wedstrijd is opgenomen in bijlage i. Zooals hieruit blijkt, bleven er slechts 4 paarden over, welke aan alle eischen hadden voldaan. Een afzonderlijke staat, bevattende de gegevens betreffende pols, temperatuur en ademhaling is opgenomen als bijlage II. Den 29sten Juni had het prijs uitreiken plaats op het raceterrein der P. W. S waar de P. M. H.S. een concours-hippique hield. Zijne Excellentie den Legercommandant reikte, na een toespraak tot de winnaars, de prijzen uit. De „Generaal Kroesen"-beker kon niet worden uitgereikt, aan gezien er geen twee prijswinnaars uit één garnizoen waren. Rekening houdende met de dit jaar opgedane ervaringen is voor 1931 het volgende programma vastgesteld. 1. Het kampioenschap dienstrijpaarden 1931 zal te Bandoeng of Salatiga (welke plaats zal nog nader worden bekend gesteld) verreden worden in de laatste helft van de maand Juni op nader te bepalen data. 2. a. De deelname staat open voor alle officieren op Java met hunne dienstrijpaarden en/of landswedstrijdpaarden. b. Ter beoordeeling van een commissie zal aan de proeven A. en C. der „Regeling" moeten worden voldaan op een vóórwed strijd, welke voor 15 Juni zal gehouden worden in de garnizoenen Weltevreden, Tjimahi, Salatiga en Malang. c. Aan dezen vóórwedstrijd behoeft niet mede te doen de com binatie van paard/ruiter, welke in 1929 of 1930 aan alle afzon derlijke verrichtingen van het kampioenschap heeft voldaan en dus daarvoor een diploma heeft ontvangen. d. Indien de omstandigheden dit meebrengen, kunnen de eischen van den vóórwedstrijd wat lager worden gesteld ter beoordeeling der plaatselijke commissie, zoodat aangenomen kan worden, dat aan de voorproeven is voldaan, indien redelijkerwijs mag worden 973 PRIJSUITDEELING. PROGRAMMA VOOR 1931.

Indisch Militair Tijdschrift | 1930 | | pagina 47