-1018 bevelen en het feit dat de bronnen van bevelen en discipline niet te scheiden zijn". Motoriseering. Mil. Wochenblatt. No. 47. Juni 1930. Motorisierwig und Kampfwa- genverwendung". Pantserauto's kunnen thans ook gebruik maken van landwegen, zich tot zekere grenzen ook door het terrein verplaatsen. Vechtwagens hebben veel grootere snelheid dan in den wereldoorlog. „Toch zal geen eenheids type ontstaan. Pantserauto's dienen evenals motorwielrijdersverbanden en en „Kleinkampfwagen" tot verkenning en beveiliging en tevens voor de be weeglijke gevechtsvoering. Deze wapens behooren alzoo tot de troepen, tot welker taak verkenning, beveiliging en beweeglijke gevechtsvoering be hooren de cavalerie". „Het belangrijkste voor inzet van tanks is studie van de kaart en verkenning van het terrein en van den vijand". „In de verdediging vormen vechtwagens een sterke, beweeglijke reserve, welke vóór alles voor den tegenstoot: tegen vijandelijke aanvallen (in 't bij zonder tankaanvallen) geëigend is". In het Ny Militar Tidskrift van Maart 1930 wordt voorgesteld groot-kaliber mitrailleurs op snelle „Gelandefahrzeuge" gereed te stellen om in te zetten tegen den vijandelijken vechtwagenaanval. Luchtstrijdkrachten. Revue militaire suisse No. 7. Juli 1930. „Desparachutesautomatiqu.es" Fr. Besproken wordt de automatische parachute „Météor", welke zoodanig is ingericht, dat ze zich op 100 m. van den grond opent en dan langzaam den grond bereikt. Ze kan worden toegepast voor het uit een vliegtuig wer pen van lichte voorwerpen, terwijl ze door gewijzigde constructie is geschikt te maken voor het gebruik door personen, terwijl bovendien een zeer belang rijke toepassing is het laten dalen van „fusées automatiques" voor verlichtings doeleinden. Talrijke foto's verduidelijken den tekst. Mil. Wochenblatt. No. 45. Juni 1930. „Luftfahrtrundschau". Bevat enkele interressante gegevens betreffende de in April gehouden groote lucht- manoeuvres in de Vereenigde Staten van N.-A. „Als bij uitstek geschikt voor den afweer van luchtaanvallen werd een nieuwe escadrille-formatie voor dagbombardementstoestellen bevonden, waar bij 7 vliegtuigen in een stompen wigvorm met de punt naar voren gericht vlogen, terwijl de opening achter aan den wigvorm door twee andere vlieg tuigen werd gesloten. In tegenstelling met de tot dusver bijna overal gebruike lijke formatie, waarbij de vliegtuigen van een dergelijke escadrille zich vanaf het voorste vliegtuig naar achterwaarts en naar boven „staffelten", verliep in dit geval de „Staffelung" vanaf het commandovliegtuig naar achteren en naar beneden". Bij deze opstelling werd de afweer van een van achteren komenden aanval veel sterker, waarom de jachtvliegtuigen dan ook een andere aanvals- tactiek toepasten. „De nieuwe methode van aanvallen der Amerikaansche ]acht-eenheden bestaat in de eerste phase uit een „Bindungsangriff" uit drie verschillende richtingen met vuuropening reeds op groote afstanden, waarop dan een hoofd aanval in „Sturzflug" van voren door andere jachteenheden tegen de flanken van de bombardements-escadrille wordt uitgevoerd". Afweer van luchtstrijdkrachten. Infantry Journal. No. 5. Mei 1930. Infantry vs. attack aviation", majoor L. R. Boyd en luitenant J. I. Greene. „Gasaanvallen buiten beschouwing gelaten, schijnt het zeker dat infanterie de aanvallen uit de lucht met succes kan te- gemoettreden. Zelfs indien de vuurkracht van de infanterie slechts een fractie zou blijken te zijn van wat wij hebben aangegeven, zullen de verhezen, welke de infanterie kan toebrengen aan luchtstrijdkrachten, welke voldoende dichtbij hkomen voor het werkelijk toebrengen van verliezen, te zwaar worden geoor-

Indisch Militair Tijdschrift | 1930 | | pagina 94