1020 Revue militaire francaise. No. 104. Februari 1930 (nagekomen nummer). ..„La défense du pays contre le danger aérien", luit.-kolonel Vauthier. Na een vergelijking van de resultaten, bereikt met de luchtdoelartillerie en de lucht strijdkrachten als afweermiddel, lezen we o. a.„De beide wapens vullen elkaar aan; de luchtstrijdkrachten handelen „brutalement", door krachtige slagen, maar onderbroken, de luchtdoelartillerie ageert meer bescheiden, maar zonder on derbreking. Beide actie's komen voor onmisbaar te zijn". Betreffende de mitrailleurs zegt schr. o.a. „Men heeft weinig gegevens betreffende de uitwerking van mitrailleurs op vliegtuigen gedurende den wereldoorlog. Men weet alleen dat goed onder legde en opgeleide mitrailleureenheden tegen vliegtuigen uitstekende resultaten verkrijgen, het practisch aan de vijandelijke luchtstrijdkrachten onmogelijk maken over de beschermde punten te vliegen op hoogten van 600 tot 800 m. Daarentegen bereiken de niet goed onderlegde en slecht opgeleide mitrail- leureenheden resultaten gelijk nulhet eenige wat zij doen is zich schuldig maken aan munitie-verspilling, waarbij niets naar beneden valt". Verbindingsdienst. Heerestechnik. No. 7 juli 1930. „Aus den Kriegsarbeiten zur Telephortie auf gerichteten Strahlen". 1. „Einfiihrung" Dr. Löwenstein. 2. „Lichttelefonie" Dr. Hartmaan. „Het belangrijkste doel voor de ontwikkeling van het verbindings- materieel gedurende den wereldoorlog, ook heden nog niet bereikt, was het in het leven roepen van een door de gevechtswerking niet stoorbare of te vernietigen, voor den tegenstander niet waarneembare of af te luisteren verbinding met de stem, op iedere gewenschte plaats van het gevechtsterrein. De reeds ter beschikking staande telefonie op kabel of draad faalde gemakkelijk bij sterke gevechtswerkzaamheid. De op den zender- en „Verstarkerröhre" berustende draadlooze telefonie, kon door den tegenstander worden afgeluisterd". „Als vraagstuk stelde de telefonie mijdoor spiegels gerichte stralen, aller- eerst lichtstralen, lichttelefoniedan als verdere stapvoor het oog niet zicht bare stralen, welke evenals lichtstralen kunnen worden gericht". Een korte opsomming volgt dan van de in den zomer van 1918 gehouden proeven als gevolg waarvan nog een lichttelefonie-afdeeling onder een officier werd uitgerust met een aantal lichttelefoonstations, welke echter niet meer aan het front werd ingezet. In het onder 2 genoemde artikel wordt een aanvang gemaakt met een beschrijving van het materieel en het tot stand komen daarvan. Mavors. No. 7. juli 1930. Verbindingsbevelenkapitein Q. Stürm. Schr. geeft antwoord op een aantal vragen, hem gesteld n. a. v. zijn studies over verbindingsbevelen, in dit tijdschrift verschenen. Op de vraag: „Is het de bedoeling dat de C. der linker voorcompagnie, met behulp van de seinlamp, welke hem door den B.C. ter beschikking is gesteld om met dezen in ver binding te blijven, hiermede tevens in verbinding blijft met den rechter en linker nevencompagniescommandant antwoordt schr.„Neen, dat is aller minst de bedoeling. Een lamppost toch in de verdediging wordt en blijft in beginsel gericht op den verbindingspost, waarmede hij in verbinding moet blijven. Met den sluiter is dat anders; deze is snel en onmiddellijk gereed om in elke gewenschte richting in bedrijf te worden gebracht". The Journal of the Royal Artillery. No. 2. Juli 1930. Great Ex pectationsmajoor P. I. Newton. Onder dezen titel geeft schr. zijn antwoord op de prijsvraag: „Discuss the effect of the introduction of Radio-Telephony between Battery and O. P. on the Equipment, Organization and Employment of Artillery in de Field" („Duncan" Gold Medal Essay, 1929 1930). Onder 1„Eenige beschouwingen over den invloed op het gebruik der artillerie van de invoering van R. T. tusschen O. P. en B. P." vinden we de volgende stellingen uitgewerkt (a). Probable increase of observed as against predicted shooting. (b). Closse support for infantry can be given from guns not in the forward areas.

Indisch Militair Tijdschrift | 1930 | | pagina 96