1122 grootste belang. Tegenwoordig moet, totdat vuurwapenen en richtmiddelen verderen vooruitgang hebben gemaakt, geen „deflection shooting" worden beproefd. Daarom moeten we aanvallen in iedere „flight" gelijktijdig op bepaalde bombardementstoestellen en liefst, met het oog op gemakkelijkheid van de manoeuvre, daarvoor de vleugeltoestellen uitkiezen." Bulletin beige des sciences militaires. No. 6. Juni 1930. L'aviation de chasse et son avenir", majoor-vliegenier Desmet. Schr. stelt voorop dat, wanneer het betreft de jachtvliegdienst, men zich meestal voor den geest haalt het beeld van den eenpersoonsjager en zoekt de reden daarvan in het feit dat gedurende den wereldoorlog de gewoonte heeft post gevat om in de com muniqués te vermelden en in de pers te roemen de overwinningen behaald door bepaalde jachtvliegers, de „as", die bijna allen in een eenzitter vlogen hun aantal was betrekkelijk heel klein, maar die ruchtbaarheid droeg krachtig bij tot het aanwerven van vliegeniers en tot het overtuigen van de massa van het meesterschap van den eenzitter. „Onze bedoeling is aan te toonen dat de politiek van het slechts aannemen van dergelijke toestellen voor dien vliegdienst bekrompen is en koitzichtig". „De eenzitter zal waarschijnlijk niet aanstonds verdwijnen, maar hij zal zich wijzigen en zijn belangrijkheid zien verminderen, zooals ook zal verminderen, ten minste in oorlogstijd, door het afdoende bewijs van het gevecht, het aantal piloten, voldoende bekwaam en voldoende stoutmoedig, om zelfs een gezamenlijken aanval tegen een der toekomstige „mastodontes de l'air" tot een goed einde te brengen". La Revue Maritime. No. 127. Juli 1930. „Les tendances actuelles de Varia tion italienne", luitenant ter zee Moullec. „De beginselen der verkregen organi satie zijn, wat betreft de verdeeling der krachten en hun gebruik, de volgende De Italiaansche luchtmacht, een onafhankelijke macht op dezelfde wijze als leger en marine, is verdeeld in vier groepen. Die vier groepen zijn, in volg orde hunner belangrijkheid lste: L'armée aérienne, het voornaamste deel van de luchtmacht en waarvan de eenheden direct ondergeschikt zijn aan het commando van de koninklijke luchtmacht; zij kunnen worden belast met opdrachten binnen het territorium of daarbuiten, te land of ter zee. Enkele kunnen tijdelijk aan leger of vloot worden toebedeeld, maar slechts voor beperkte op drachten. 2de Les aviations auxiliaires, waaronder vallen al'aéronautique de l'armée b. l'aéronautique de la marine; c. l'aéronautique des troupes coloniales. Naar aanleiding van deze organisatie verschenen twee artikelen, en wel „L'armée aérienne" van generaal Douchet in de „Revue de l'Aéronautique en „Sur la guerre aériennedoor contre-amiral Bernotti in de „Revue militaire". Beide artikelen vinden hier een bespreking. Luchtvaart. Mil. Wochenblatt. No. 1. Juli 1930. „Luftfahrtrundschau". Begint met een bespreking van het verschenen jaarboek uitgegeven door Die Luftwacht" We zien o. a. dat het vliegtuigpark der Duitsche „Luft Hansa" bedroeg totaal 158 vliegtuigen. Duitschland had in 1929 99 luchthavens voor landvliegtuigen en 107 noodlandingsterreinen, tevens 16 luchthavens en landingsplaatsen voor watervliegtuigen. Afweer van luchtstrijdkrachten. Coast Artillery Journal. No. 6. Juni 1930. „The solo role of antiaircraft artillery in air defence". „Het meest gewenschte is dat de luchtstrijdkrachten worden gebruikt voor vernietiging van den vijandelijken aanval, voor die binnen kanonschotsafstand van het object is gekomen. Het zou heel gunstig zijn voor de verdediging indien de vijandelijke aanval beslissend zou zijn ge-

Indisch Militair Tijdschrift | 1930 | | pagina 100