1124 troepen (naast 34.000 man reserves) zijn in een veldleger, in garnizoens- en veiligheidstroepen georganiseerd. Camouflage. Mavors. No. 8. Augustus 1930. „Camouflage", eerste luitenant G.A. Stout- „Dit vak, waarbij alle gevallen „bijzonder" zijn, waarbij hooge eischen gesteld worden aan inzicht en vindingrijkheid van leiders, laat zich niet in een regle ment vastleggen". Onder „Beschildering van geschut" lezen we o. a.„In het kort samengevat hebben we bij de beschildering van geschut te letten op I. Het laten verdwijnen van de scherpe randen van het schild. II. Het laten verdwijnen van de scherpe randen van het kanon. III. Verdeeling van de affuit in meerdere verticale deelen van boven af gezien in meerdere onregelmatige achter elkander gelegen stukken. IV. Het verwerken van het afteekenen der raden. V. De beschildering moet ook berekend zijn tegen Iuchtwaarneming." Versterkingskunst. Revue militaire francaise. No. 107. Mei 1930. „De l'utilité de la for tification permanenteluitenant-kolonel Morin. Na een opsomming van de voordeelen verbonden aan de permanente versterkingen lezen we o.a. „Maar zelfs wanneer we ons beperken tot de „seules missions effectivement remplies par la fortification", dan zagen we, wat die, zoowel in den bewegings oorlog als in den stellingoorlog, hebben beteekend, hetzij dank zij het maie- rieele weerstandsvermogen, hetzij dank zij de moreele werking. Ten slotte zijn ze voor de operaties van een vaak beslissende beteekenis geweest. We kun nen daaruit dus besluiten dat de permanente versterkingen, mits men er ver trouwen in stelt en men ze wil benutten, in staat zijn zoowel tactisch als strategisch onmetelijke diensten te bewijzen die ten volle de kosten, welke besteed zijn voor de inrichting er van, rechtvaardigen". Verpleging. Revue militaire francaise. No. 107. Mei 1930. „Guerre de mouvement et ravitaillement"intendant Chaumont. „Resumeerende kunnen de beweeg lijkheid en soepelheid, welke onmisbaar zijn voor een leger om den bewe gingsoorlog te voeren, niet beperkt worden tot de troepen. Zij moeten ook worden uitgestrekt tot de diensten, welke belast zijn met de taak van de troepen te voorzien van al het noodige. In die omstandigheden is het leger te ver en zelf te slecht voorzien om tijdig maatregelen te nemen en alle moeilijkheden zelf te verhelpenbinnen de divisie en het legerkorps heeft de intendance geen enkel middel om aan het vervoer van de voorraden de noo dige beweeglijkheid te verzekerenmen riskeert dus voor een onuitvoerbare taak te staan. Het eenige middel om dit vraagstuk van de aanvulling der voorraden in den bewegingsoorlog op te lossen, is het toebedeelen aan de divisies en de legerkorpsen van speciale autocolonnes, welke geladen aanko men op de concentratie-basis en voortdurend beladen gehouden worden met levensmiddelen. En zoolang de troepenkorpsen niet voorzien kunnen wor den van automobielen, welke in alle terreinen kunnen rijden, zullen de regi- mentstreinen moeten bestaan uit twee geheel gelijke secties". Journal of the Royal United Service Institution. No. 498. Mei 1930. The supply of cooked foot in the field", majoor C. T. Beckett. In 1929 werden bevredigende tactische proeven met de eerste keukenwagens ingericht voor oliestoken tot uitvoering gebracht, welke proeven vaststelden de methode van gebruik en de eischen welke er aan gesteld moesten wordenna beëindiging dezer proeven werden de technische proefnemingen met het stoken van olie zóó lang voortgezet, dat het mogelijk was de brandstof te veranderen en terug te keeren tot „trailer portage" zonder dat een verder aantal proefne mingen in beschouwing moest worden genomen".

Indisch Militair Tijdschrift | 1930 | | pagina 102