1128 het gaat om het voortbestaan of ineenstorten van den staat. Dat dan dit machtsinstrument pal staat, als één man, is hunne taak". Mil. Wochenblatt. No. 4. Juli 1930. „Verkürzung des indirekten Richtens beim s. M. O.". Schr. vraagt zich af of het nauwkeurig waterpas stellen van den zwaren mitrailleur, een zeer tijdroovende arbeid, in verband met de zeer beweeglijke doelen, wel zoo dringend noodzakelijk is; en komt tot de con clusie, door berekening van een voorbeeld, dat bij een fout in het horizontaal stellen van 10° de zijdelingsche afwijking slechts 20 m. wordt, terwijl de fout in verticalen zin zóó gering is, dat ze verwaarloosd kan worden, althans bij het gekozen voorbeeld. „Daarom schijnt de tijdroovende arbeid van het nauwkeurig horizontaal stellen van de „Verkanntungslibelle" onnoodig en het grof waterpas stellen van den mitrailleur alleszins voldoende". Army Quarterly. No. 2. Juli 1930. (Military Prize Essay 1930). De vraag luidde als volgt: „(t is accepted that the existence of the British Empire in war is dependent on the control of sea communications. The security of the ports constituting the terminal points of these communications is, therefore, of vital importance. These ports, which may be either naval or commercial, may be subjected by attacks by sea, air or land, either singly or combined. Consequently the defence of ports has a three-fold aspect. (1). Discuss this three-fold aspect and (2). Describe what you consider should be the röle of each of the three fighting services in the defence of ports. (3). State, also, your views on how the defence should be controlled and coordinated". In het bekroonde antwoord van majoor B. C. Dening lezen we onder „The röle of the three fighting services, (b). The air force" o. a. „In strategischen zin zullen de luchtstrijdkrachten bij de verdediging van een haven als hunne voornaamste taak hebben de opdracht van verkenning op grooten afstand, gewoonlijk daarvoor gebruikende „groote-afstandverkenners", maar ook wel, naar gelang de gelegenheid zich daartoe voordoet en zoo noodig, luchtschepen. Onder bepaalde omstandigheden is het denkbaar dat land-lucht strijdkrachten in staat zullen zijn de bewegingen van de vijandelijke vloot te beinvloeden of wel van transporten, door directe bomaanvallen, in het bijzonder waar de schepen nauwe doorgangen moeten passeeren". „Voor de plaatselijke verdediging van een haven, zijn de opdrachten voor de luchtstrijdkrachten: ten eerste: te voorzien in de verkenning boven land en boven zee; ten tweede: indien van voldoende sterkte, de lucht te ontzeggen aan vijandelijke machines; ten derde: te voorzien in de waaanemingsdiensten om het vuur te leiden van de zware batterijen; ten vierde: directe aanvallen uit te voeren, door bom of torpedo, op belangrijke doelen, als bv. vijandelijke „capital ships". Allgemeine Schweizerische Militarzeitung No. 6. Juni 1930. „Sozial- demokratie und Militarfrage". luitenant Geier. Is bedoeld als inlichting omtrent de houding van de Zwitsersche sociaal-democratische partij bij haar bestrijding van het plan voor een 20 millioen crediet voor uitbreiding van het luchtwapen van Zwitserland, welk plan zij deed voorkomen als te zijn in het nadeel van het aanzien van den Volkenbond, der gesloten verdragen en van het Kel- logg-pact en als was het haar te doen om een schending van de grondwet te voorkomen. La Revue d'infanterie. No. 454. Juli 1930. Esprit de finesse et com- mandement'kapitein Morel. „La mode est aux techniciens. De eenige tech nicus, die verdient „chef" te worden, is „le technicien de l'homme"; want men kan alles terugbrengen tot de zielkunde". „Weten te commandeeren, is wezenlijk de zielen weten te wegen; daarvoor ze te kiezen, ze te beheerschen, „les manoeuvres du hout du doigt". Naast die koninklijke kunst, is de geheele rest slechts bijzaak, zelfs de technische kundigheden, welke eventueele haar waarde hebben". U.

Indisch Militair Tijdschrift | 1930 | | pagina 106