lerie, het verloop van den strijd op bepaalde tijdstippen enz. de artillerie-waarnemingsvliegtuigen als de naar omhoog verplaatste oogen van den Artillerie-commandant, wanneer de middelen op den grond falen de verbindingsvlieg tuigen als een gemakkelijk verplaatsbare verbindingspost van het opnemen van contact, wanneer de verbindingen met een be paalde afdeeling zijn verloren gegaan. In dit nummer zullen we onze beschouwingen beëindigen met een bespreking van het optreden van Jachtvliegtuigen bestemd voor de plaatselijke verdediging, een onderwerp dat voor ons van actueele waarde is geworden, door de voorgenomen verdediging van de oliehaven Balik Papan en Tarakan, waarbij ook jachtvliegtuigen zullen worden ingedeeld. 1. Een verdedigende luchtmacht kan nimmer een bepaald gebied geheel beschermen tegen vijandelijke luchtaanvallen. Het is voor den verdediger niet mogelijk door de groote ruimte-af meting en de vaak voorkomende atmospheriscne invloeden (wolken, mist enz.) steeds tijdig een aanvaller op te sporen. 2. Het komt er op aan om een aanvallenden bommenwerper te vernietigen of uit den koers te slaan, aleer hij de gelegenheid heeft gehad zijn bommen op het te verdedigen object af te werpen. 3. Teneinde een dergelijk resultaat te kunnen bereiken moet aan de volgende voorwaarde worden voldaan a. een zeker werkende inlichtingen- en berichtendienst (tijdige waarschuwing) b. goede verbinding en nauwe samenwerking tusschen alle verdedigende strijdkrachten (afweergeschut, luchtdoel zoeklichten enz.); c. juiste opstellingsplaatsen van de verschillende elemen ten van de verdediging d. kunnen beschikken over een bepaald aantal jachtvlieg tuigen, met zeer groot prestatievermogen e. een voor het doel speciaal geschikte en opgeleide beman ning, van de jachtvliegtuigen f. het kunnen optreden in elke weersomstandigheid, ook des nachts, waarin vijandelijke bommenwerpers kunnen wor den verwacht g. een hoog moreel van de bemanning van de vliegtuigen h. een groote vuurkracht. 4. De commandant van de geheele verdedigingsorganisatie tegen luchtaanvallen, zetelt in een centrale opstellingsplaats. Alle 1043 JAGERAFDEELINGEN IN HET VERDEDIGINGSSCHEMA BIJ EEN LOCALE VERDEDIGING.

Indisch Militair Tijdschrift | 1930 | | pagina 19