d. om deze redenen zal het moreel van den verdediger aanmer kelijk hooger kunnen zijn dan* dat van den aanvaller, a d 5. De factoren, welke de actie van aanvallende luchtstrijd krachten begunstigen, zijn a. zij nemen het initiatief, kunnen het tijdstip, de richting en de hoogte van den aanval zoo voordeelig mogelijk bepalen b. door de keuze van richting en hoogte, kunnen zij ten volle partij trekken van wind en van wolken c. zij kunnen sch ij naamvallen uitvoeren, met het doel, een gedeelte van de verdedigers weg te lokken en hen uit te putten. a d 6. De mogelijke actie van de bommenwerpers na den aanval, hangt samen met de grootte van de toegebrachte verliezen, zij kun nen gedwongen worden koers te wijzigen, terwijl door de geleden verliezen gaten in de formatie kunnen zijn geslagen, terwijl zij mogelijk genoodzaakt zullen zijn, de formatie te verbreken en indi vidueel een goed heenkomen te zoeken. Grondbeginselen van den aanval. 1De opzet van een verdediging door de luchtmacht is het voor komen van aanvallen op het hoofdobject. Hoewel elk streven erop gericht moet zijn, eiken voorkomenden aanval af te slaan, is echter het hoofddoel, den vijand tijdig zoo danig zware verliezen toe te brengen, dat zijn aanvallen geen effect hebben, zijn materieel wordt uitgeput en zijn moreel ernstig geschokt. 2. Het eerste oogmerk van de aanvallende jagerformatie is het uit elkaar slaan van de vijandelijke formatie. Dit kan het beste en in den kortst mogelijken tijd worden bereikt, door allereerst de spits van de vijandelijke formatie aan tevallen. Door het aanvallen van de achterste vliegtuigen en het aangaan van een gevecht met hen, bereikt men niet tijdig genoeg vol doende succes. De aanval op den vijand moet zonder ophouden worden voort gezet, zonder in hevigheid af te nemen. Indien een enkele machine van den vijand uit de formatie losraakt, moet deze aangevallen worden door een afzonderlijke patrouille. Indien de bommenwerpersformatie wordt geëscorteerd door een afdeeling jagers, dan blijven de bommenwerpers het hoofdobject. Het escorte kan zelden worden veronachtzaamd en moet zoo mogelijk door een enkele patrouille worden afgeleid. Voortdurende aanvallen door patrouilles in formatie hebben veer grooter moreel effect op de mitrailleurschutters van den aanvaller dan opeenvolgende aanvallen van individueele toestellen. Echter zijn individueele aanvallen meer geschikt voor het uitvoeren van verrassende aanvallen. 1046

Indisch Militair Tijdschrift | 1930 | | pagina 22