Men kan zich echter voorstellen, dat de vijandelijke formatie bestaat, tijdens het uitvoeren van den aanval, uit drie deelen, (een voorste deel), een rechter achterste en een linker achterste deel, elk deel voorgesteld als de hoek van een driehoek, waar bij aangenomen wordt dat de vijand optreedt in een of andere formatie en het meest normale is de driehoeksformatie. 1 A No. 1 is het leidende gedeelte. No. 2 is het gedeelte rechts achter. 2 No. 3 is het gedeelte links achter. De patrouilles van de verdedigende jagers-afdeelingen vallen gelijktijdig de overeenkomstige gedeelten van de vijandelijke formatie aan patrouille no. 1 valt het hoofd van de formatie aan. patrouille no. 2 valt het rechtergedeelte aan. patrouille no. 3 valt het linkergedeelte aan. Teneinde te voorkomen dat een vliegenier, er niet zeker van is, welke vijandelijke vliegtuigen door hem aangevallen moeten worden, verdient het aanbeveling, de inleidende aanvallen gelijk tijdig uit te voeren. Dit heeft plaats dus tijdens het begin van de eerste phase. De tweede phase wordt door elke patrouille op initiatief van den patrouillecommandant uitgevoerd, overeenkomstig de eerste phase, terwijl in de derde phase elke patrouille één bepaalden bommen werper aanvalt. Indien men er in geslaagd is een aanvallende bommenwer persformatie, voordat zij haar object bereikt heeft, uit elkaar te drijven of van richting te doen veranderen, heeft men reeds een gedeeltelijk succes bereikt, n.l. het afweren van den aanval. De voltooiing van dit succes is het vernietigen van de bommen werpers. Het succes van den aanval is afhankelijk van de volgende factoren a. de juiste aanvalsmethode door de afdeeling aangenomen b. het initiatief van den Commandant; c. de individueele bekwaamheid van den piloot, wat betreft snel richten en afvuren van zijn mitrailleurs; d. ondersteuning van elkaareen goede patrouillegeest. Ter illustratie van een uit te voeren aanval diene het volgend voorbeeld Een afdeeling jagers op groote hoogte heeft een vijandelijke afdeeling bommenwerpers ontdekt, welke uit tegengestelde rich ting aankomt. 1048

Indisch Militair Tijdschrift | 1930 | | pagina 24