De bovengeschetste aanvalsinethode is niet moeilijk uit te voeren, men dient er echter voor te zorgen, bij het begin van den aanval de juiste positie en richting Ie nemen. In het algemeen kan gezegd worden, dat bombardementsvlieg tuigen aanvallen, uitgevoerd van boven en van onderen tegelijk, niet gemakkelijk kunnen afweren en dat de verdediging tegen aanvallen van beneden het zwakst is. De aanval van recht vooruit, in een tegenovergestelde richting van den koers van den vijand levert slechts een kort en snel voorbijgaand moment van vuren op en kan door den tegenstander gemakkelijk ontweken worden, terwijl het tijdsverloop tusschen twee aanvallen zeer groot is. Voor een individueel aanvallende jager belooft de volgende aanvalswijze succesaanvallen uit een richting recht vooruit, onder den vijand doorsteken, daarna keert maken en onder het toestel blijven „hangen" en uit deze positie vuur afgeven. Hoofdregels voor den aanval. Ie. Wanneer men tegenover een numeriek sterkere vijandelijke afdeeling optreedt moet men zijn aanval richten op het verkrijgen van vuuroverwicht tegenover een bepaald deel van de vijandelijke formatie (in het algemeen het leidend deel). 2. Zoo snel mogelijk de formatie herstellen, nadat een aanval is uitgevoerd. 3. Eenvoud van de uit te voeren manoeuvre, indachtig dat sommige piloten slechts weinig ervaring hebben. 4. Snelheid van opeenvolging van de verschillende aanvallen. 5. Gedurende zoo kort mogelijken tijd blootstellen aan het vuur van den vijand, door het uitvoeren van de meest geëigende manoeuvre. 6. Verrassend uitvoeren van den aanval is van het hoogste belang. 7. De aanvalsmethodes van patrouilles of afdeelingen moeten zoodanig worden opgezet dat zij tevens kunnen dienen voor meerdere patrouilles of afdeelingen, welke in verband op treden. 8. Voortdurende oplettendheid om botsingen te voorkomen, zoowel met toestellen van de eigen afdeeling, als met buiten gevecht gestelde vijandelijke toestellen, welke plotseling uit de formatie breken. 9. Zoodanige wijze van aanvallen toepassen, dat binnen vuur- bereik een zoo lang mogelijke vuurstoot kan worden gegeven. 10. Het groote voordeel om in afdeelings- of patrouilleverband te vechten, benutten, teneinde de beste resultaten uit iederen piloot te verkrijgen, in aanmerking nemend, dat de meer vastberaden piloot den onzekere zal meesleepen. 1050

Indisch Militair Tijdschrift | 1930 | | pagina 26