en bommenwerpers, moet omvatten alle diensten, welke daarmede in onmiddellijk verband staan. De Commandant is verantwoordelijk, dat ten allen tijde de gevechtsvliegtuigafdeelingen oorlogsgereed en voor hun taak geoefend en uitgerust zijn. De volgende onderwerpen vallen onder zijn directe bemoeienis le. De aan te nemen gevechtstactiek 2e. De oorlogsbewapening 3e. Het oefenings- en opleidingssysteem 4e. De berichts- en bevelswisseling. Daartoe zullen hem moeten zijn toegevoegdeen Luitenant- adjudant (Luitenant-vliegenier) en het noodige schrijversperso- neel en voorts officieren, welke belast zijn met le de tactiek van den gevechtsvliegdienst, (waaronder ook meteo rologie, navigatie, beschermingen, enz.) en het opstellen en leiden van tactische oefening, oefeningsschema's enz.; 2e het technisch toezicht op de ingedeelde vliegtuigen en mo toren 3e het algemeen toezicht op de bewapening het regelen en leiden van de oefeningen in mitrailleurschieten, bommen- werpen enz. 4e de leiding van den berichtgevings- en seindienst. Deze officieren zijn tevens belast met de opleiding van de bij den gevechtsvliegdienst ingedeelde vliegeniers in de onderschei den vakken. Het Commando van de Waarnemersschool ware op overeen komstige wijze als dat van den Gevechtsvliegdienst in te richten, (in sommige opzichten wellicht te combineeren, b.v. wat toezicht op verschillende diensten betreft), terwijl bij dit commando de gecombineerde vliegtuigafdeeling zou zijn in te deelen. De oplei ding, welke, evenals tegenwoordig, omvat het bekwamen van vliegeniers en officieren van de verschillende wapens tot artillerie- waarnemer en verkenner ten behoeve van den waarnemings-, verbindings- en verkenningsdienst van de grondtroepen, komt dan, ook wat het vliegtechnisch gedeelte betreft, onder eenhoof dige leiding. De vliegeniers, welke, na het behalen van het Groot Militair Brevet de Vliegschool verlaten hebben, worden bij dit commando geplaatst en volgen geheel of gedeeltelijk de opleiding aan de Waarnemersschool. Ook voor de vliegeniers, welke na dien bij een van de Afdeelingen van den Gevechtsvliegdienst zullen wor den geplaatst, beteekent voor hun nadere bestemming een zeer waardevolle aanvulling van hun vliegeniersopleiding. Het Commando over de Vliegschool, nu onder den Com mandant van den Vliegdienst staande, komt dan, evenals alle andere Commando's en Diensten, onmiddellijk te ressorteeren onder den Commandant van de Luchtvaartafdeeling. 1056

Indisch Militair Tijdschrift | 1930 | | pagina 32