Wordt ingeschoten met een batterij, dan zal de meetcentrale met een afzonderlijke lijn daarmede worden verbonden. Over dit belangrijke onderdeel van den lichtmeetdienst zal kortheidshalve niet verder worden ingegaan. Alleen wordt opge merkt, dat het gebruik van radio-telefonie of telegrafie voor het overbruggen van groote afstanden (b. v. ten behoeve van posten op hooge punten buiten en achterwaarts geleden) aanbeveling verdient. Organisatie van het personeel en vervoerwijze voor een lichtmeetafdeeling. Teneinde een denkbeeld te verkrijgen van hetgeen in Neder land wordt noodig geacht aan personeel en middelen van vervoer ten behoeve van een lichtmeetafdeeling, zal in het kort deze samenstelling worden aangegeven. Een kapitein, Ct. van de lichtmeetafdeeling, in auto. Een motorordonnans. Een chauffeur. Een luitenant-constructeur. Een onderoff.-hulpconstructeur. Een onderoff. voor het materieel. Een onderoff. verbindingsdienst. Drie seiners-telefonisten. Drie opschrijvers. Een vrachtauto-meetcentrale. Een chauffeur. Personeel van de meetcentrale. 3 secties, elk bestaande uit: Een luitenant-sectiecommandant (op motor met zijspan). Een motorordonnans. Twee seiners-telefonisten. Twee opschrijvers. 2 Postbezettingen, elk bestaande uit: Een onderoff.-postcommandant. Een onderoff.-reserve postcommandant. I In een vrachtauto Drie waarnemers. I ingericht Drie seiners-telefonisten. voor personenver- Drie opschrijvers. voer. Een motorordonnans. J 1077

Indisch Militair Tijdschrift | 1930 | | pagina 55