1104 tegen de grootere en meer machtige, die zich ten slotte schaarden met hum strijdmachten onder de vanen van de twee machtige Minamoto- en Taira-ge- slachten. In 1185 was de doorloopende strijd tusschen deze beide beslecht door de totale vernietiging van het Taira-geslacht in den zeeslag van Dannoura. Tot 1867 behoorden de Samurai tot de invloedrijkste kaste en het is ook. door hun, dat verder de grootheid van het Japansche rijk wordt opgebouwd. De Bushido, het wetboek der Samurai en van het Japansche leger, is de hoeksteen tevens van het Japansche volksbestaan. Acht gedragregels had de Samurai met de meeste gestrengheid in acht te nemen. Ze waren in de 16e eeuw door een beroemd generaal Kato Kyomasa samengesteld en worden merkwaardigheidshal ve hier vermeld le. Aan het onderhouden van het geleerde moet bijzondere aandacht be steed worden. Vanaf 6 uur 's morgens zullen militaire exercities worden beoefend. Bijzondere geoefendheid zal door extra betaling beloond worden. 2e. Degene, die zich ontspannen wil, zal dit doen op valken- of herten» jacht en door worstelen. 3e. De kleeding zij van katoen of van dunne ongebleekte Chineesche zijde. Die zich te buiten gaat aan het maken van schulden door over dreven uitgaven aan zijne kleeding te besteden, wordt beschouwd als een wetschender. Degene evenwel, die bijzondere ijver aan den dag legt, door het inhuren van instructeurs, kan zulks evenwel worden toegestaan. 4e. Het hoofdvoedsel zij ongepelde rijst. In het sociale leven wordt door één gastheer slechts één gast uitgenoodigd alleen, wanneer men bij militaire oefeningen te zamen is, is het geoorloofd met meerderen samen te tafelen. 5e. Het is de plicht van iederen Samurai zich op de hoogte te stellen van de grondbeginselen van zijn beroep. Buitengewoon vertoon is in den strijd verboden. 6e. Dansen of het organiseeren van danspartijen is onwettig; het plegen van gewelddadigheden wordt eveneens als een daad van ontrouw aan de wet beschouwd. Wat de soldaat doet, moet hij doen na raadple-- ging van rijn geweten. Voor den soldaat zijn dus alleen militaire arbeid en studiën voegzaam. De straf op het verkrachten van deze bepalingen is „zelfmoord". 7e. Studiezin zij aangemoedigd. Het is een plicht, militaire boeken te lezen. Voor alles zij de soldaat opgevoed in het aankweeken bij zich zelf van trouw aan het Vaderland en bevorderen van kinderlijke vroom heid. Zich overgeven aan, zijn genoegen te zoeken in het maken van verzen, zij den Samurai verre; die zich daaraan overgeeft, gelijkt op een vrouw. Een man geboren als Sumarai, leve en sterve met het zwaard in zijn hand. Indien hij op deze wijze geoefend is in tijd van vrede, zal hij niet van onnut zijn in de uren van gevaar. Om moedig en krijgshaftig te zijn, zij hij van standvastig karakter. Wie deze wetten te streng vindt, vrage ontslag uit den dienst. Indien bij nauwkeurig onderzoek blijkt, dat iemand zoo ongelukkig is, dat hem manhaftige eigenschappen ontbreken, zoo zal hij onmid dellijk worden afgezonderd en ontslagen, Aan het gebiedend noodzakelijke van deze voorgeschreven wetten worde niet getwijfeld. 8e.

Indisch Militair Tijdschrift | 1930 | | pagina 82