1109 In ieder divisie-di'strict werd in mobilisatietijd een tweede reserve bri gade opgericht (Kobi) a 2 regimenten a 2 bataljons. In sommige districten werd een gemengde Kobi brigade opgericht be staande uit 1 Infanterie brigade a 2 regimenten ii 3 bataljons. 1 Artillerie bataljon a 3 batterijen. 1 Pioniercompagnie. Eenige ruiters van het divisie-cavalerie regiment. '/2 Divisietrei'n. 1 Transport-trein. i/2 Compagnie hospitaal soldaten. 1 a 2 Veldhospitalen. 1 Artillerie munitie colonne. 1 Infanterie idem. Bij de verschillende eenheden werden depóts opgericht, zoo bij het in fanterie regiment een bataljon, bij ieder cavalerie regiment 1 escadron, bij ieder Artillerie regiment 1 batterij, zoodat iedere eenheid (Kobi een heden inbegrepen) voor haar ei'gen aanvulling zorg droeg. De verbindingstroepen werden eerst gerecruteerd uit de Kobi (reserve brigade), later uit de zoo even beschreven depóts. Het garnizoen, dat op Formosa gelegerd was, bestond uit drie gemengde brigades, een totaal vormend van 11 bataljons, 3 escadrons, 11 batterijen en 3 pioni'erbataljons. Het werd vervangen door reserve troepen gedurende den oorlog. Het totaal aan veldtroepen beschikbaar was dientengevolge (Voor de samenstelling der onderdeelen zie boven) 13 divisies 13 Kobi-brigades 2 Cavalerie brigades 2 Artillerie idem Het garnizoen Formosa. Bezetting van Korea (4 compagnieën infanteri'e) en depót troepen. In totaal 257.000 geweren, 10.923 sabels, 894 kanonnen, 14.470 man pioniertroepen. Gedurende den oorlog werden nog 4 divisies opgericht en 4 Kobi-brigades, zoodat in totaal 17 divisies en 17 Kobi-brigades ter beschikking waren na die oprichting. 3 Divisies werden vereenigd tot één leger gedurende den oorlog werden 5 legercorpsen in het veld gebracht. De Infanterie was bewapend met geweer Mod. 1897 (Mei'dji 30)—6,5 m.M. de cavalerie met de karabijn Mod. 1897 en sabel. 5 der divisies waren bewapend, wat de artillerie betreft, met het veld-kanon Arisaka, waarmede eveneens de Garde-divisie was uitgerust. (Normaal per minuut 15 tot 20 schoten per batterij van 6 stukken, geen snelvuurgeschut dus.) 6 Di'visies hadden berg-geschut van hetzelfde kaliber als het Ariska kanon terwijl 1 divisie, de 7e, 2 batterijen veldgeschut en 2 batterijen berggeschut telde. Waren bij het uitbreken van den oorlog bij de infanterie geen machine geweren ingedeeld, in 1905 werd aan iedere divisie 14 machine-geweren toegevoegd (systeem Hotchkiss.) Na den oorlog met Rusland werd het aantal divisies gebracht op 19 (de Garde inbegrepen), terwijl in 1907 het Europeesche systeem van korten diensttijd werd ingevoerd. 2 jaar eerste oefentijd en 14 jaar en 4 maanden bij de reserve, dit wat de infanterie betreft. De infanterie werd in 1905 bewapend met het geweer M '05 (Meidji' 38) 6,5 m.M., systeem Arisaka, terwijl het veldkanon Mod. '05 (Krupp. snel vuurkanon, 7,5 c.M. kanon-terugloop) bij de veldartillerie in gebruik werd gesteld.

Indisch Militair Tijdschrift | 1930 | | pagina 87