1121 the „raiding party" moet landen van den kanonschotsafstand, twaalf mijl, tot de grootte van de werkingssfeer van het vliegtuig: twee honderd mijl".Iedere poging om te landen binnen het bereik van luchtstrijdkrachten, is de misluk king er van verzoeken. Het is opmerkelijk hoe gemakkelijk het is een landings expeditie in de war te sturen, bestaande uit koopvaardijschepen met soldaten op een ongewoon element, op het punt te landen op een vreemde kust". „Dat een landing door vijandelijke troepen tegenover luchtstrijdkrachten een delicate operatie zou zijn, het valt niet te betwisten. Een poging om bij nacht of in den mist te landen, ten einde de luchtstrijdkrachten te vermijden, is onwaarschijnlijk en is noch aan zeelieden, noch aan troepen aan te bevelen als een praktisch voorstel". „Luchtstrijdkrachten gebruikt in de verdediging van een kustversterking hebben daarom het bijkomstige voordeel dat ze de meest kwetsbare zijde, van het nieerendeel der marinebases, versterken". Eveneens in No. 498: The strategie mobility of air forces", group-captain C.L. Courtney. „Om kort te gaan, ik beschouw „strategie air mobility" als een eigenschap welke luchteenheden in staat stelt zich te verplaatsen over groote afstanden met betrekkelijk groote snelheid en, nadat zij hunne be stemming hebben bereikt, werkdadig te opereeren. Om die eigenschap te verkrijgen is onze eerste en belangrijkste behoefte een systeem van georgani seerde luchtroutes. Sommige daarvan bestaan reeds, maar we zullen niet voldaan zijn, voor we elk deel van het rijk door de lucht kunnen bereiken, zonder te kruisen boven of te landen op vreemd gebied". Ten slotte eveneens in het Mei-nummer: „The defence of daylight bombing formations"vlieger-luitenant W. M. Yool. „Resumeerende moeten onze dag- bombardementsformaties zoo hoog mogelijk vliegen ten einde het luchtdoel- vuur zonder uitwerking te maken een minimum hoogte van 15000 voet wordt daartoe noodzakelijk geacht; zij moeten groote snelheid kunnen ontwikkelen (bv. 150 mijlen per uur) ten einde het verschil in snelheid tusschen hen en de gevechtsvliegtuigen zoo gering mogelijk te maken en wel om het aantal aanvallen, dat de gevechtsvliegtuigen in een bepaalden tijd kunnen uitvoeren, te verminderenzij moeten een praktisch rechte koers sturen naar en van hun doel en goed de aangenomen formatie houden, zoodat de luchtstrijd krachten, welke die iormatie uitmaken, elkander wederzijdschen steun kunnen verleenen en de maximum vuurkracht kunnen ontwikkelen bij het afslaan van aanvallen in den rug". Mil. Wochenblatt No. 2. Juli 1930Luftiiberlegenheit?\ Meyer-Becherer. „Naast het beste materieel behoort voor het bevechten van het overwicht in de lucht „ein blühender Stamm von Flugzeugführern", die niet slechts kunstenaars zijn in de lucht, maar hooge kwaliteiten hebben als „Kampfer". „Tot zoolang doen we wel goed, het overwicht in de lucht, dat aan veel voorwaarden gebonden is, zonder meer noodgedwongen aan te nemen en de troepen tot het hoogstbereikbare wat camoufleeren betreft op te leiden; wat ook bij bestaand luchtoverwicht aan de eigen zijde slechts van voordeel kan zijn, want bij gelijke sterkte aan luchtstrijdkrachten van twee tegenstanders zal het geen van beiden gelukken, steeds overal het overwicht in de lucht te bezitten". „De niet verkende vijand zal steeds de gevaarlijkste blijven". Coast Artillery Journal. Juni-nummer 1930. „The future of air-warfare", A. E. Blake. Schr. haalt vele uitspraken en voorspellingen aan van anderen over dit onderwerp en zegt o.a.„Het is denkbaar, hoewel naar mijn idee niet waarschijnlijk, dat de volgende oorlog zulk een vooruitgang zal laten zien in de luchtafweer, dat het vliegtuig, zooals wij dat kennen, machteloos zal zijn geworden. Maar het resultaat zou niet zijn het loslaten van den oorlog in de drie dementies, maar zijn verdere ontwikkeling in snelheid, „immunity and striking power". Coast Artillery Journal. No. 6. Juni 1930.The attack of daylight bombing formations commodore C.R. Samson. „In iedere „fligt" vallen de vliegtuigen aanéén of twee van boven en één van beneden; of omgekeerd; en praktisch gelijktijdig. Deze methode verschaft aan iedere „fighter" voldoende ruimte en tijd voor een goed gerichte vuurstoot. Goed gericht vuur is van het

Indisch Militair Tijdschrift | 1930 | | pagina 99