29en werden de berichten nog aangevuld. Hij zou zich n. 1. in een huis van laatstgenoemde doesoen verborgen houden. Een uitge zonden Marechausseépatrouille onder Luitenant Geldorp had suc ces. Raden Mat Tahir met zijn broeder en 5 volgelingen werden neergelegd. Met dit laatste feit is de Djambi expeditie v. w. b. Inf. II ge sloten. De Mar. Compagnie werd opgeheven en op 20 November 1907 wederom als Amb. compagnie bij het Korps ingedeeld. Een glorietijdperk voor het 2e Bataljon was hiermede afge sloten. Rest nog het volgende te vermelden. Den 31 sten Augustus 1906 werd het vaandel, sinds 1839 in gebruik, verwisseld en een zilveren plaatje aan den vaandelstok bevestigd met de mutatie „Tengevolge van langdurig gebruik en het veelvuldig voorgaan „in den strijd het doek verwisseld den 31sten Augustus 1906 zijn- „de als getuige van zoovele dappere daden een deel ervan gebe zigd tot vervaardiging van de aan het nieuwe doek gehechte „rozet". Thans moest wederom het doek verwisseld worden en vermeldt het zilveren plaatje den gedenkwaardigen dag van het honderd jarig bestaan van het Bataljon. „Ten gevolge van langdurig gebruik het doek wederom ver- „wisseld den 4den December 1930, zijnde een deel ervan gebezigd „tot vervaardiging van de aan het nieuwe doek gehechte onderste „rozet". Bij het K. B. ddo. 19 Juni 1922 No. 71 (Ind. Staatsblad No. 520) en 11 Juli 1922 No. 53 (Ind. Staatsblad No. 545 werd het 2e Bataljon opgenomen in het Regimentsverband en maakt sinds dien een deel uit van het 4e Regiment Infanterie). Het Bataljon telde toen 3 Inl. compagnieën. In 1925 werd de formatie gewijzigd tot 2 Inl. Compagnieën en 1 Marechausseé Compagnie, terwijl 27 December 1928 de huidige sterkte werd ingevoerd n. 1. een Europeesche compagnie en twee Inl. compagnieën. Thans wacht het Bataljon in onze oude veste het houdt zich gereed, teneinde op het eerste alarmsignaal wederom blijken van offervaardigheid te geven. 1171

Indisch Militair Tijdschrift | 1930 | | pagina 43