Generale Staf 1 Regiment Eur. Infie. 1 Regiment Cav. van 3 escadrons 1 Bataljon Artillerie 6 Bataljons Infie a 2 Ciën Eur. flankeurs en 4CiënInl. 2 Inl. Garn. Bataljons. 1 Bataljon pioniers. „De Infanterie Bataljons moeten over verschillende forten en posten worden verdeeld". „De pioniers zullen tot het verrichten van veel en vele soorten „van arbeid gebruikt worden zoowel bij de Genie, als ook bij „marschen van Eur. troepen, welke in dit klimaat met niets dan „hun wapens behooren bezwaard te zijn." „Wanneer men zich van vrije inlanders bedient, dan riskeert „men altoos het verlies der hun toebetrouwde ammunitie, baga- „ge en goederen, want bij den minsten schijn van gevaar loopen „zij daarmede de bosschen in enz." 1830. Formatie der Infanterie, vastgesteld door den G. G. van den Bosch bij Besluit dd. 4 December 1830 No. 1. Uittreksel 6 Bataljons in linie respectievelijk in garnizoen te Batavia, Se- marang, Soerabaia, Madioen, Bagelen, Jogja en Soerakarta. 3 Bataljons in reserve, w. o. het 7de Bataljon (9de Baton, p.m.) Algemeene depot op Java. Idem op de buiten etablissementen 7de Bataljon: 29 Officieren w.o. 1 Kolonel Comdt. der reserve. 1 Luitenant Kolonel. 1 Majoor 284 Europeanen w.o. 204 flankeurs of fuseliers. 436 Inlanders w.o. 392 fuseliers. Chronologisch-Tabellarisch Overzicht. 1830 Oprichting van het 7de Bataljon standplaats ver- 4 December, moedelijk Batavia. Bij Gouv. Besluit van 4 December 1830 No. 1 waren hierbij ingedeeld de navolgende officieren Luit. Kol. P. C. Reeder Majoor A. V. Michiels 2de Luit. Adj. A. P. Dorste Kapitein F. de Fray L. Gennet L. de Vries lste Luit. W. Hegi J. L. van Beethoven P. C. Kern C. F. W. Obermuller S. M. F. Lernitte C. Dekker P. H. Marnitz F. Megglé 1195

Indisch Militair Tijdschrift | 1930 | | pagina 67