Intusschen was gebleken, dat de Baliërs hier en daar gedeel telijk tot den terugtocht hadden besloten. Toch heerschte overal nog een hardnekkig verzet en door het moedige gedrag onzer troepen mocht het eindelijk gelukken, dat den 16en April 's morgens om kwart voor zes Djagaraga genomen was. Het Vaandel; gedecoreerd met de M. W. O. „Wij, Willem III, Koning der Nederlanden, Prins van Oranje „Nassau, Groot Hertog van Luxemburg enz. enz. „Op voordracht van onzen Minister van Koloniën hebben „goedgevonden en verstaan te bepalen, dat het vaandel van het „7de Bataljon Infanterie gecommandeerd door den Luit. Kolonel „Le Bron de Vexela" „met het teeken der Militaire Willemsorde versierd zal worden „om reden van de bijzondere uitmuntende diensten, door dat „Bataljon bewezen, bij het omtrekken en aanvallen van de ver sterkingen van „Djagaraga" „op den 15en en 16en April j.l. met bepaling tevens, dat daarvan „alsmede, bij afzonderlijke dagorders, zoo in Indië als in Ne derland, mededeeling zal worden gedaan". Gegeven te 's Giavenhage, den llen December 1849. w. g. WILLEM. Dagorder No. 7. „Officieren, onderofficieren en manschappen van het leger in „Nederlandsch-Indië „Het is Mij een bijzonder genoegen eene zoo uitstekende „aanleiding te hebben, als de voorspoedig afgeloopene jongste „Balische expeditie, om U allen, maar inzonderheid hun, die aan „dezen krijgstogt hebben deelgenomen, Mijne tevredenheid te „betuigen voor de daarbij aan den dag gelegde dapperheid en „volharding". „Het Indisch leger, ondersteund door onze wakkere zeemagt, „heeft lauweren verworven, op welke het fier kan zijn". „Indien Ik slechts aan sommigen het eereteeken der braven „kan schenken, Ik wensch echter dat allen, die zich met onder- Scheiding van hunnen pligt hebben gekweten, mogen overtuigd „zijn, dat Ik hun lofwaardig gedrag met opmerkzaamheid heb „gadegeslagen en hoog waardeer. „Officieren, onderofficieren en manschappen van het Indisch „leger! Ik zeg U dank voor de voorbeeldige trouw en ijver, „waarmede gij de schoone doch moeielijke taak vervult, welke 1205

Indisch Militair Tijdschrift | 1930 | | pagina 77