„IJ is opgedragen. Gaat voort op den ingeslagen weg Be- „waart de rijk gezegende gewesten, welke aan Uwe waakzaam- „heid, aan Uwen moed zijn toevertrouwd. Het moederland ziet „met welgevallen op Uw edel streven. Deszelfs leger misgunt „U uwen roem niet, het verheugt zich veeleer in den glans uwer „wapenfeiten, welke op zijne banieren terugkaatst. „Dapper leger van Nederlandsch-lndiëMijne hoogachting, „Mijne zorg voor uwe belangen, blijven U gestadig vergezellen". „Een treurigen blik terugwerpende op het graf der braven, „die den heldendood gestorven zijn, wier vergelding gelegen is „in onze dankbare herinnering en de vermelding hunner namen „in de bladen van Nederlands krijgsgeschiedenis, verheug ik mij „ook het zoo vereerend besluit van Zijne Majesteit over te brengen „in het leger van Nederlandsch-lndië, overtuigd dat 's konings „uitstekende bewijzen van tevredenheid den echten krijgsmans geest zullen wakker houden, ter voortdurende pligtsbetrachting „op den weg van roem en militaire braafheid". „Gegeven in het hoofdkwartier Batavia, den 18en Februari „1850". De Generaal der Infanterie, Commandant van het Indisch Leger, (w. g) B. H. VAN SAXEN WEIMAR. Voor eensluidend afschrift: De Majoor, waarn. Sous-Chef van den Generalen Staf. (w. g.) SCHIMPF. U lezers, eene opsomming te geven van hen, die zich in den loop der jaren bij het 7de Bataljon hebben onderscheiden, gaat boven mijn machtook de kans enkelen te zullen vergeten, nopen mij hiervan af te zien. Geraadpleegde bronnen. G. B. Hooyer. De krijgsgeschiedenis van Ned.-Indië. P. J.F. Louw. De Java-Oorlog van 1825 1830. G. Nijpels. De expeditiën naar Bali in 1846, 1848, 1849 en 1868. A. W. P. Weitzel. De derde militaire expeditie naar het eiland Bali in 1849. J. W. F. Herfkens. De expeditiën naar Bali 184618481849. J. P. Schoemaker. Het verraad van Lombok. Archief 7de Baton. Infie. Chronologisch Tabellarisch Overzicht. 1206

Indisch Militair Tijdschrift | 1930 | | pagina 78