98 tirs de la base de feux", de cmdt. van de mitr. cie.". „Haar veiligheid eischt in 't algemeen, dat zij haar tegenwoordigheid niet verraadt vóór het uur U", La Revue d'lnfanterie. No. 456. September 1930. „Idéés d'artilleur", kapitein Lataignet. Drie punten kenschetsen het vraagstuk van de verbinding inf.-art.le. contact en overeenstemming tusschen de hoogere commandanten; 2e. contact, wederzijdsche hulp en wederzijdsche achting tusschen de lagere commandanten en de soldaten der beide wapens; 3e. het tot stand brengen der verbindingen. Het kiezen van den c. p. van den art. cmdt. bij dien van den inf. cmdt. is zeer goed uitvoerbaar, wanneer de groep art. meer dan één afd. omvat. „Wanneer het slechts één afd. betreft, dan mag de afd. cmdt. zijn technische taak, welke van het grootste belang is, nl. zijn batterijen in werking brengen, niet overlaten. Hij alleen is in staat het grootste rendement aan zijn afdeeling te geven; verwijderd van zijn batt.cn., commandeert hij ze niet meer. Heeft men bij oefeningen niet gezien dat afd. cn. op den c. p. van den inf. cmdt. bleven? Dat is er naast!'' „De groepscmdt. kan ook zijn c. p. niet telkens verplaatsen wanneer de inf.-cmdt zich verplaatst. Want zijn eigen organisatie verbindingen met zijn onderen., die van de waarneming, is zeer samengesteld, moeilijk tot stand te brengen en heeft niet de noodige soepelheid om zich te richten naar de sprongen van den c.p. van den inf.-cmdt.". Eveneens in No. 456„La cooperation infanterie artillerie dans la défen- sive-Rocafort"„La coalition" van de twee hoofdwapens eischt, wil zij vrucht baar zijn, op het slagveld: le. Liaison matériel (a. de „juxtaposition" van de c. pn. van den kolonel der inf. en den groepscommandant van de steunende art.; b. het zenden van „détachements de liaison", rijkelijk van verbindings middelen voorzien, van de art. naar de inf.-cn.c. de „prises de contact" tusschen den inf. cmdt. en den cmdt. der steunende art., 2e. Liaison morale, of „confraternité", resultaat van veelvuldig met elkaar omgaan, intiem en hartelijk, van strijdmakkers, strijdende voor dezelfde zaak en hetzelfde ideaal, hoewel met verschillende middelen; 3e. Liaison intellectuelle, welke insluit van de zijde der inf. bekendheid met de „possibilités comme des servitudes du canon"; van de zijde der art. niet alleen bekendheid met de nooden, maar ook met de „procédés tactiques et des méthodes de tir" van de inf. Schr. bespreekt het samenwerken van het inf.- en het art.-vuur bij de ver dediging. Allgemeine Schweiz. Militarzeitung. No. 8. Augustus 1930. „Das Auf- klarungsdetachement"luit. kolonel Bossart. „Om de beweeglijkheid der ver schillende troepen van een ophelderingsdetachement in het gevecht met voor deel te kunnen „ausnützen", schijnt het mij aangewezen voor het offensief optreden een verdeeling der krachten in drieën toe te passen, en wel: 1. een frontale of „Pivot" groep; 2. een omvattings-of verrassende groep en 3. een reserve-groep". „Een front- of „Pivot" groep ontstaat vanzelf bij het stooten op den vijand". „Voor deze opdracht eigent zich het best de infanterie, alleen zal deze niet altijd in de voorhoede of aan het hoofd van de hoofdmacht marcheeren of rijden. Daarom zullen dikwijls wielr. of cav. als frontgroep moeten vechten". „De omvattende of verrassende groep moet, wil ze verrassend optreden, vroeg tijdig, d.w. z. zoodra de frontgroep ontdekt dat men te doen heeft met een sterken tegenstander, haar opdracht en haar manoeuvre kunnen beginnen". „Voor deze groep eigenen zich in de eerste plaats, naar gelang het terrein, toestand der wegen en afstanden, cav. en wielr. Cav. allereerst, want zij kan eventueel vroegtijdig en zonder tijd te verliezen, door het terrein marcheeren, en daardoor verrassender bij den tegenstander komen". „De reserve-groep wordt gebruikt als iedere andere reserve haar sterkte zal echter meestal niet groot zijn". Revue militaire suisse. No. 9. September 1930. „La defense d'après le S. C. 1927", majoor Montfort. Onder „La liaison dans la défensive" lezen we o. a.„Het bat. zendt naar elk nevenbat. een verbindingsoff., vergezeld van eenige „agents de transmission". Deze off. neemt den toestand op bij

Indisch Militair Tijdschrift | 1931 | | pagina 102