105 weer zetten, hoewel er wellicht in het geheel geen handgemeen zal plaats hebben, evenals iedere afdeeling zich dekt tegen Iuchtgevaar en mitr. worden aangewezen voor luchtafweer, hoewel er wellicht in het geheel geen vliegers zullen opdagen, evena's en zoo kunnen we doorgaan evenzoo moeten steeds alle maatregelen getrolfen (en dus ook bekend!) zijn tegen gasgevaar, hoewel er wellicht in het geheel geen gas gebruikt zal worden". Luchtstrijdkrachten. Revue militaire franqaise. No. 110 Augustus 1930. L'aviation de bom bardement'', kolonel Aubé. „Wij nemen aan om de gedachte te bepalen men zal moeten erkennen dat het min of meer willekeurig is 1. dat een in oorlogstijd uitgevoerde aanval met een groot aantal pro jectielen, met militair materieel en in gemiddelde omstandigheden (geoefend heid van de bemanning, toestand van de atmosfeer, hoogte, kaliber der bommen, vijandelijke verdediging, enz.) 50% treffers zal geven op een goed zichtbaar doel van 400 X 200 meter. 2. dat de rest der projectielen zich om dien vierhoek zal verspreiden overeenkomstig de spreiding van art. projectielen". „Een en ander vergunt ons te concludeeren dat de luchtstrijdkrachten nog niet zijn uitgerust voor „tirs de précision". Schr. berekent dat bij een gemid delden. duur van een „expedition de bombardement" van twee uren „le débit d' un régiment d' aviation est sensiblement comparable a celui de deux batteries de 155 L.". „Beziet men de dingen logisch, dan is de keus der objecten beperkt door al het hiervoren beschrevene, tot meer bescheiden proporties dan eerst wel zou lijken en „le commandement aura le devoir d' écarter tous les objectifs de faibles dimensions ou de faibles densité, ceux qui seront de forme al- longée, et étroite dans 1' une de leurs dimensions, les objectifs betonnées ou cuirassés, ceux enfin dont le contour sera mal défini ou dont la visibilité sera médiocre". Militarwissenschaftliche Mitteilungen. September-October-nummer 1930. Die Probleme einer neuzeitlichen Lufimacht", kapitein H. Ritter. Geeft beschouwingen over de opdrachten der luchtmacht, over strategie en tactiek van den luchtoorlog en over het materieel en de organisatie. "Vermelding verdient een sedert kort vooral in Italië de aandacht trek kende methode van uitvoering van bomaanvallen op lage vlieghoogte". „Zooals van zelf spreekt is deze vlucht (nl. op 20 tot 25 m. hoogte) slechts bij dag uitvoerbaar en ook dan brengt zij ongetwijfeld niet onbelangrijke moeilijkheden met zich, zoowel voor de leiding als ook voor de oriënteering, Aan den anderen kant wordt echter door deze geringere vlieghoogte de uitvoering van de vijandelijke luchtafweer van af den grond zoodanig be moeilijkt, dat ze praktisch onmogelijk wordt. Niet alleen wordt het verkennen en blijvend in 't oog houden van een op die wijze optredend vijandelijk eska der door de beperktheid van den gezichtskring van den enkelen waarne mingspost en door het „Abschirmen" van het geluid van den motor door de terreinvormen en terreinbegroeiing sterk beperkt, ook de werkzaamheid der voor de afweer aangewende wapens ondergaat een belangrijke beper king, want het doel bezit op deze geringe hoogten een buitengewoon groote hoeksnelheid tegenover de afweerwapens, zoodat een met succes beschieten van den onder zulke omstandigheden verrassend optredenden tegenstander een groote vraag is". Aan het slot zien we dat Engeland beschikt over rond 750 vliegtuigen (62 eskaders) Frankrijk over 1437 vliegtuigen (137 „Staffeln") Italië over 930 vliegtuigen (93 „Staffeln"). Afweer van luchtstrijdkrachten. Revue militaire suisse. No. 9 September 1930. „Progrès de l'artillerie anti-aérienne". Om aan te toonen welke vorderingen de Amerikanen, die

Indisch Militair Tijdschrift | 1931 | | pagina 109