107 de granaat is 0,6 kg. De gk. bevat 235 kogels van 11 gram. Patroongewicht: 7.70 kg. De houwitser verschiet een projectiel van 9 kg. met een V0 van 350 m. Maximum dracht 8100 m. In hetzelfde nummer een artikel„Fernfeuer auf Paris". Geeft een be schrijving van het kanon dat in Maart 1918 Parijs beschoot. Gegevens: lengte 36 m.kaliber 20,5 cm.; projectielgew. 120 kg; levensduur 50 schoten; lading uit 3 gedeelten nl. 1 van 50 kg., 1 van 75 kg., beiden in een zijden zak, en 1 van 70 kg. in een messingen kardoes; vluchttijd proj. 3 min. bij dracht van 125 km.; hoogste punt in de baan op 38600 m.; V0 1700 m. Organisatie. Artilleristische Rundschau. No. 3. Augustus 1930. „Die Artillerie und der Schlachterfolg", Leppa. „Zonder een voldoende en modern uitgeruste lichte en zware artillerie laat zich geen besliste overwinning bevechten. Bereiken we echter niet het vernietigende resultaat van den slag, dan winnen we ook niet den veldtocht. En gaat de veldtocht voor ons verloren, dan verliezen we den oorlog. Wat een verloren oorlog beteekent, weten we. Daarom zal een verstandig legerbestuur, steunende op een op de bescherming van het vaderland bedachte volksvertegenwoordiging, het daarheen leiden, dal het leger met een sterke lichte en zware artillerie ten strijde trekt". Journal of the Royal United Service Institution. No. 499. Augustus 1930. Developments in army organizationsluitenant-kolonel P. G. Scarlett. „Een cavalerie-regiment is thans ingedeeld bij elke divisie voor plaatselijke beveiliging en verkenning". „De cav. divisie telt 2 cav. br. met art., genie en hulpdiensten. 2 cav. regimenten zijn omgezet in pantserauto-cav.-regimenten en vormen een deel van de cav.-divisie. Hun indeeling geeft verhoogde veiligheid en beweeglijkheid, hun hoofdtaak is verkenning op grooten afstand". „Het cav. regiment bestaat uit 2 esk. en een Vickers-mitr.-esk. „De divisie is nog steeds de grootste eenheid van het veldleger. Zij bestaat uit 3 inf.-br. en andere wapens in verhouding. Het inf. bat. bestaat uit den staf, 3 geweercieën. en 1 mitr.-cie. met 16 Vickers-mitr. Proeven worden ge nomen met mitr. en 7,5 cm. mortieren in gepantserde wagens. Deze machines, welke groote beweeglijkheid hebben, minder kwetsbaar zijn dan het voertuig met paardenbespanning, openen de mogelijkheid die wapens meer vooruit te gebruiken". Vier anti-tank-kanonnen zijn ingedeeld bij den bat. staf en 2 Lewis-mitr. zijn daaraan toegevoegd voor luchtafweer". Infantry Journal. No. 2. Augustus 1930. Reorganization of infantry", majoor J. L. Bradley. Na een korte beschouwing over de toekomstige rol der inf. zegt schr. „De inf. schiet te kort in beweeglijkheid op marsch en op het gevechtsveld zij is te moeilijk te leiden op het gevechtsveldsucces is te kostbaar aan menschen; ze heeft onvoldoende verkenningsorganen; zij is kwetsbaar voor lucht- en tankaanvallenhaar organisatie is niet uniform". „Beweeglijkheid op marsch kan worden bevorderd door het gewicht dat de infanterie te dragen heeft te verminderen en door aan dat wapen meer snelheid te geven". „Beweeglijkheid op het gevechtsveld kan worden ver meerderd door de bewegingssnelheid op te voeren en de grootte der afdee- lingen te verminderen". „Beschouwing van bovenstaande factoren leidt tot de conclusie dat de vier-indeeling de meest wenschelijke is, b.v. een groep bestaande uit 1 Korporaal en 4 man een sie. (platoon) van 4 groepen; een cie. van 4 siën. en de 1. mitrs., een bataljon van 4 geweercieën, mitis., mortieren en anti-tankwapens; een regiment van 4 bataljons en zwaar dere anti tankwapenseen divisie van 4 regimenten inf. en de hulpwapens." De infanterie moet, zoover doenlijk, menschen vervangen door machines en dat kan geschieden door motorisatie en mechanisatie. Men beseffe dat de

Indisch Militair Tijdschrift | 1931 | | pagina 111