Op overeenkomstige wijze als vuur I wordt daarna het vuur II geopend. Dit vuur wordt afgegeven naar dezelfde regelen als het vuur I en bestaat wederom uit een krachtige beschieting van de voorste lijn (vuur II a) automatisch gevolgd door met sprongen van 100 M voortschrijdende vuren II b en II c en een op 300 M daarachter gelegen vuur II d, bestaande uit een afslui- tingsvuur gedurende een bepaald aantal minuten, gevolgd weer door een langzaam vuur (onregelmatige vuurstooten). Ook dit vuur kan op aanvrage worden herhaald, doch in verband met de beschikbare munitie slechts gedeeltelijk bijv. alleen vuur II a en (of) vuur II d, en wordt eveneens op ver zoek gestaakt. Een schema, als elk schema te beschouwen als norm, waarvan naar gelang der omstandigheden moet worden afgeweken, maar dat rekening houdende met de beschikbare munitievoorraad een voorbeeld geeft van rechtstreekschen artilleriesteun, in onze ver houdingen uitvoerbaar. Een voorbeeld dus, dat er op gericht is om over een flinke diepte in een vijandelijke opstelling een krachtig vuur te leggen, waardoor het mogelijk moet worden gemaakt niet alleen in de stelling binnen te dringen, maar ook daarin door te dringen. Gedurende de eerste phase van vuur 1 het krachtig beschieten van 's vijands voorste lijn moet de eigen infanterie tot 300 M of korter gedurende de laatste minuten van deze phase wordt uitsluitend granaatvuur afgegeven terrein winnen, om daarna met eigen kracht, mitrailleur- en k. m. vuur, en gebruik makende van de verwarring, die het artillerievuur ontegenzeggelijk teweeg bracht en het nu voortschrijdende artillerievuur nog veroorzaakt, in 's vijands stelling binnen en door te dringen. De bataljonscommandant in wiens onmiddellijke nabijheid een berichtofficier der Artillerie zal zijn geplaatst, en zelf tele fonisch verbonden met den regimentscommandant, die in deze gevechtsphase zijn plaats zoodanig heeft gekozen, dat hij zooveel mogelijk het aanvalsterrein kan overzien, handelt nu als in punt 127 G V I. staat voorgeschreven; doet onverwijld op die punten waar in de vijandelijke opstelling wordt doorgedrongen, de com pagnieën uit de bataljonsreserve volgen enz. Hij zal de vorderingen der compagnieën moeten en kunnen beoordeelen en hetzij op aanvraag van de comp. commandanten uit de voorste lijn, hetzij naar eigen oordeel het verzoek doen vuur I te staken, om daarna te verzoeken vuur II te openen. Het losbreken van dit vuur is voor de voorste afdeelingen het sein verder voorwaarts te rukken, dan wel na het bepaalde aan tal minuten beschieten van de voorste lijn van het tweede object, de aanval tegen dit object in te zetten. Hieruit volgt, dat het in dit schema gewenscht is, dat aan de compagnieën in voorste lijn de aanvalsobjecten, welke in eerste 18

Indisch Militair Tijdschrift | 1931 | | pagina 18