Men kan deze en andere voor het Engelsche leger van belang zijnde wetten vinden in de „Manual of Military Law", een officieel, door het Engelsche Legerbestuur uitgegeven boekwerk, waarvan de laatste (7de) uitgave is verschenen in 1929. Part 111 van deze „Army Act" is getiteld „Inkwartiering en vordering van voertuigen, enz." (Billeting and impressment of carriages, c Nadat in de artikelen 112 t/m 114 is geregeld het recht tot vordering van uitsluitend voertuigen, dieren en geleiders in ge wone omstandigheden, regelt artikel 115 de verplichting tot het verschaffen van voertuigen, vaartuigen, enz. in geval van nood (in case of emergency). De regeling van deze aangelegenheid komt dan in het kort op het volgende neer De Koning kan bij een door één der Ministers geteekend be sluit, waarin uitdrukkelijk wordt geconstateerd, dat een geval van nood (dus niet uitsluitend van o o r 1 o g schr.) bestaat, eiken bevelvoerenden generaal of hoofdofficier van het vaste leger (regular forces) in een militair district of plaats in het Vereenigd Koninkrijk machtigen om tot „vorderen" te doen overgaan (art. 115, ten le). De aldus gemachtigde officieren kunnen een door hen onder teekend stuk afgeven („requisition of emergency" genaamd), waar in onder verwijzing naar het betrekkelijk Kon besluit „justices of the peace" (vrederechters, ongeveer overeenkomende met kan tonrechters in Ned.) worden opgedragen, lastgevingen uit te vaar digen voor de verplichte levering van alle soorten voertuigen, paarden, vaartuigen „and also of food, forage and stores of every description" (art. 115, ten 2e). Deze tusschen gestelde woorden werden er zooals reeds vermeld in één der eerste oorlogsdagen aan toegevoegd. Het onderteekenen van „requisitions of emergency" mag blij kens art. 131 van de „Rules of Procedure" (eveneens opgenomen in de „Manual of Military Law") ook namens den Generaal-op- perbevelhebber of andere bevelvoerende generaals plaats hebben o. m. door „an assistant (or deputy-assistant) director of supplies and transport" (dus een Intendance-officier, in functie ongeveer overeenkomende met den Directeur van het Materieel der Inten dance bij het N. I. leger). Op vertoon van een dergelijke „requisition of emergency" door een officier van een daarin genoemd legeronderdeel, dan wel door een daartoe gemachtigd officier van het legerbestuur (Army Council), zal de betrokken vrederechter een opdracht uitvaardi gen tot levering van zooveel en zoodanige artikelen, als door dien officier voor het in de „requisition" omschreven doel wor den noodig geacht (art. 115, ten 3e). Met de uitvoering dezer opdrachten het eigenlijke vorderen dus is de politie belast (art. 112, ten le). 33

Indisch Militair Tijdschrift | 1931 | | pagina 33