84 Veroordeelden, en zij die hun familie onderhouden, krijgen uitstel van opkomst. Eveneens kan uitstel verleend worden aan studeerenden aan gou- vernements of bijzondere scholen, minstens gelijkwaardig met middelbare scholen. Zij, die onder de wapenen zijn, kunnen voor hoogstens 14 dagen naar huis gezonden worden om hunne familie behulpzaam te zijn bij het ver richten van werkzaamheden (b.v. landbouw) in den daarvoor meest geschikten tijd, onder bepaling, „dat ze gedurende eenzelfde tijdvak langer onder de wapenen blijven. Wat het officiers-korps betreft het volgende De a. s. officier krijgt zijn eerste opleiding aan de militaire voorbereiding- scholen te Tokio, Hiroshima en Kumamoto. De militaire cadettenschool, gevestigd te Tokio ontvangt zijn leerlingen van e. g. scholen, alsook door aanname van andere candidaten. De hoogere krijgsschool leidt luitenants en Kapiteins op voor stafofficieren. Behalve deze militaire onderwijsinrichtingen bestaan er sinds 1927 scholen te Sendai, Tokyohashi en Kumamoto voor opleiding tot onderluitenants met ieder 600 leerlingen en scholen ter verdere opleiding van de officieren (luite nants) der verschillende wapens en diensten. In vredestijd heeft de bevordering tot den naasthoogeren rang plaats, nadat de tegenwoordige rang als hieronder i? aangegeven werd bekleed. Deze tijd vakken worden in tijd van oorlog gehalveerd. Na 1 jaar in den rang van 2en Luitenant le Luitenant. 2 1ste - Kapitein. 4 Kapitein Majoor. 2 Majoor Luitenant-Kolonel. 2 Luitenant-Kol. Kolonel. 2 Kolonel Oeneraal Majoor. 3 Generaal Maj. Luitenant Generaal. De benoeming tot generaal en tot maarschalk heeft door den Keizer plaats. De leeftijdsgrenzen voor de verschillende rangen zijn als volgt: 2e en le luitenant 45 jaar Kapitein 48 Majoor 50 Luitenant-Kolonel 53 Kolonel 55 Generaal-Majoor 58 Luitenant-generaal 62 Generaal 65 Maarschalk geen leeftijdgrens. Door de omstandigheid, dat in alle nageslagen bronnen niets werd aange troffen omtrent de organisatie en uitrusting van de kleinere onderdeelen van het tegenwoordige Japansche leger maakt het artikel niet het minst op vol ledigheid aanspraak. Wellicht, dat er onder de lezers van het I. M. T. worden aangetroffen, die hieromtrent nadere gegevens kunnen verstrekken, als ook door hun studie van de tactische voorschriften, die thans bij dat leger in gebruik zijn, meer bekendheid aan de daarin neergelegde begrippen kunnen geven. Rusticus. Bronnen Armaments year book 1930. Rüstung und Abrüstung. 1929. Japans Reichserneuerung-K. Haushofer 1930. Die Belagerung von Port-ArthurB.W. Nörregaard 1906. The Army Quarterly April 1928. Japan. Indrukken van Land en Volk. H. H.v. Kol. 1917. Die Kampfe in China-Asiaticus 1900.

Indisch Militair Tijdschrift | 1931 | | pagina 88