85 1. M. T. Azië en wij. E. D. v. Walree. 1918 1921 1923- 1930- 1886- The armed strength of JapanJ. M. Grierson. Russland in Asiën. Die Beziehungen Russlands zu Japan, (mit besonderer Berücksrichtigung Koreas.) Krahmer. Le Japon militaire.J. C. Balet. L'Armée et la marine japonaises. P. Lehautcourt. Japan in the world of to-day. A. Brown. 1904. 1911. 1892. 1930. 13. BESPREKING ORGAAN N.I.O.V. NOVEMBER EN DECEMBER. Na een „in memoriam" gewijd aan den gepensionneerden generaal-majoor C. J. de Bruyn en een id. aan den gepens. kapitein tit. der Infanterie H.R.A. Bernoster, bevat het November-nummer de volgende bijdragen Een redactioneele bijdrage met gelukwenschen voorde jubileerende bataljons. Een tweede hieraan gewijde bijdrage geeft het een en ander uit de geschie denis van de honderd-jarige korpsen. De Nederlandsch-Amerikaansche Wetenschappelijke expeditie naar het Nassau- gebergte van centraal Nieuw Guinee 1926 (vervolg), door den kapitein van den generalen staf R. Posthumus. Thans worden besproken het Dajaksch per soneel en materieel, het Amerikaansche vliegtuig, bivakbouw en bivakmateriaal, het motorbootmaterieel en het geneeskundig materieel. De bijdrage wordt in het Decembernummer beëindigd met een bespreking van „Uitrusting en verpleging, den Geneeskundigen dienst en een kort fotografisch verslag". J. A. C. Bannink geeft een herinnering uit vroeger jaren onder het opschrift „Rimbo e-relfexen. Nieuwenhuizen een korte, en gezien de belangrijkheid van het vraagstuk wel wat losse beschouwing over de aanvulling van het officierskorps De schrijver bespreekt de sterkte van de promotiejaren. Ter lezing moge voorts worden aanbevolen de voordracht gehouden door Prof. Mr. Dr. H. Westra over „De verhouding van den landvoogd tot het opperbestuur" W. vervolgt in dit nummer en in het Decembernummer zijne beschouwingen over: „De Londensche vlootconferentie en hare voorloopers" Ten slotte Wen- schen uit de Practijk" waarin een pleidooi wordt gehouden voor het dragen van de bivakmuts bij de witte uniform tijdens oefeningen buiten het garni zoen en voorts het vaststellen van een defileermarsch voor de korpsen wordt gesuggereerd. Vereenigingsnieuws, de rubriek boekaankondiging, en pers overzicht besluiten het nummer. Het Decembernummer geeft buiten de hiervoor reeds terloops genoemde artikelen allereerst een duidelijke foto van het bestuur van den Nederlandsch- Indischen Officiers-schermbond. Hierbij leze men dan eene korte bijdrage achter in het nummer over het XlIIde Wapenfeest Bij het beschouwen van de foto, zal men een gevoel van erkentelijheid jegens dat bestuur, dat ons in het bijzonder in de eerste helft van de Decembermaand zooveel goeds gaf, niet kunnen onderdrukken. Verder treffen we aan: een kort overzicht van het verzet op Halmaheira in 1914. De redactie doet met het opnemen van dergelijke korte overzichten ongetwijfeld een goed werk; op gemakkelijke wijze verkrijgen zij, die dien tijd niet hebben meegemaakt een inzicht wat er op het gebied van eenvoudig verzet in een bepaald gewest is voorgevallen. We zouden evenwel de sug gestie willen doen om dergelijke bijdragen in een zeker verband te plaatsen. Wellicht kan de redactie een vasten medewerker vinden, die achtereenvolgens de verschillende gewesten de revue doet passeeren b. v. onder het opschrift: overzichten van de verzetsacties in verschillende gewesten gedurende de laatste 15 jaar.

Indisch Militair Tijdschrift | 1931 | | pagina 89