204 Voor de toekomst, „considering the trend of the present along the line of mechanization", ligt de ideale oplossing van het vraagstuk der verbinding inf.- art. in de ontwikkeling van de radio-telefoon. Zonder de radio-telefoon, zal de artillerie-steun uit achterwaartsche opstellingen aan gemechaniseerde aan vallen die snel vorderen (mechanized fast moving attacks) onmogelijk zijn. Dit verbindingsmiddel zou tegelijkertijd menig artillerie-vraagstuk van den tfgenwoordigen tijd oplossen". Heerestechnik. No. 10. October 1930. „Aas den Kriegsarbeiten zur Telefonie auf gerichteten Strahlen", Dr. L. Löwenstein. Belangstellenden verwijzen we naar een verhandeling van Dr. A. Kroner 4UItraviolettstrall ien für Signalzwecke". Revue militaire suisse. No. 19. October 1930. „Les troupes de radio graphic dans notre armée", luitenant E. Naeff. Als materieel van het Zwit- sersche leger zien we genoemd„A. La station radio lourde portative (bestemd voor lagere stavenis zeer beweeglijkkan mèt personeel worden geladen op één zware vrachtauto en in bergterrein zonder personeel op één „fourgon a voie étroite", bespannen met 2 of met 4 paarden); „B. La station radio roulante légère" (als regel voortgetrokken door een zware trekauto of ook wel door 4 a 6 paarden„C. La station radio roulante lourde" (het krachtigste mobiele station, getrokken door zware trekauto. Sommige zijn gemonteerd op 6 radige moderne auto's: „stations radio lourdes motorisées); „Les stations réceptrices pour l'artillerie" (als regel mèt personeel vervoerd op lichte vrachtauto'skunnen zich zeer snel verplaatsen met de staven waar toe ze behooren). Geneeskundige dienst. Revue des troupes coloniales. No. 199. 1930. Les groupes sanitaires au Maroc", kapitein dokter Gilis. In dit nummer worden behandeld„I. Le caractère de la guerre au Maroc"; „II. Constitution du groupe sanitaire et usage au Maroc dans ces quatre dernires années" en „III. Le röle militaire permanent du médecinchef". De „groupe sanitaire" heeft aan personeel2 of 3 officieren van gez., waarvan 1 is chef-arts; 1 „officier gestionnaire", 1 „maréchal des logis du train" en 60 „conducteurs", 1 sergeant en 18 ziekenoppassers; aan materieel3 tenten, 20 brancards, 20 dekens, geneeskundige benoodigd- heden, verband, chirurchische instrumenten, 18 stroozakken, 18 draagmanden voor zieken en gewonden, 4 watervaten van 30 liter aan dieren 7 a 8 paarden en 70 muildieren. „Dit geheel kan worden gesplitst in 3 elementen, elk een der drie essentieele en noodzakelijke functies vervullende van een „formation sanitaire d'avant" het transport der gewonden, hunne behandeling, de aanvulling en voorziening van deze formatie". Dienst van aan- en afvoer. De militaire Spectator. No. 10. October 1930. „Aan- en afvoer", eerste luitenant J. H. Jager. Onder „A. Aanvoer van levensmiddelen" lezen we o.a.: „De levensmiddelen voor het veldleger worden dagelijks, zonder voorafgaande aanvragen, door den etappendienst aangevoerd". „De levensmiddelen worden door den etappendienst aangevoerd in den vorm van etappenrantsoenende samenstelling dezer rantsoenen zal in het nieuwe voorschrift Etappen- en Verkeersdienst moeten worden vastgelegd. Geeft de D. E.V. nu aandenC.V. kennis dat voor een bepaalden dag zal worden aangevoerd bv. etappenrantsoen I, dan behoeft in de bevelen voor aan- en afvoer en(of) verpleging van den C. V. slechts het nummer van het aan te voeren rantsoen te worden vermeld, om de verplegingsofficieren der troepen in kennis te stellen met de hoeveel heden en soorten levensmiddelen welke voor hun onderdeel worden aange voerd". „De aanvoer heeft dagelijks plaats voor de organieke sterkte der onderdeelen. Indien de sterkte van divisiën of overeenkomstige eenheden echter meer dan 10°/o van de organieke sterkte verschilt en het te voorzien

Indisch Militair Tijdschrift | 1931 | | pagina 101