205 is dat deze toestand eenigen tijd zal aanhouden, moet de D. E. V. met een en ander in kennis worden gesteld, om bij den verderen aanvoer hiermede rekening te kunnen houden". Strijd tegen verzetslieden. Revue des troupes coloniales. No. 199/1930. „Historique sommaire de la 35e division (4e division de marche du Maroc)", commandant Cornet. Geeft een overzicht van de actie dezer (te Bordeaux gelegerde en ondercommando van den generaal Pruneau staande) divisie van 19 Augustus 1925 - 8 Augustus 1926. „Onder aanvoering van haar commandant had zij (die divisie) voor een zeer groot deel bijgedragen tot de uiteindelijke overwinning, welke Abd el Krim noodzaakte zich over te geven". Algemeen. Orgaan van de Vereen. Officieren Ned. Landmacht. No. 12/1930. Het onderscheidingsteeken voor algemeene krijgskunde"Een bespreking van het al of niet wenschen van dit teeken en tot welke critiek de instelling ervan aanleiding gaf. Daaraan knoopt sclir. vast de vraag: „Hoe komt de H.K. S. aan haar leerlingen Hij wil de leerlingen aangewezen zien uit de officieren die een achtjarigen diensttijd als officier hebben en daarvoor geschikt worden geoordeeld, dus nadat zij grondig in den troependienst zijn bekwaamd en bij alle opleidingen achtereenvolgens zijn werkzaam geweest. Mil. Wochenblatt. No. 15. October 1930. „Die Katastrophe des R 101", Korvettenkapitan Beelitz. In een 12-tal punten ontwikkelt schr. de oorzaken van den ramp en besluit„Aldus zijn de vermoedelijke samenwerkende oor zaken van het stranden van het luchtschip„Buglastigkeit, Knappheit an Ballast, Regenbelastung, Nebel, Schwachung der dynamischen Hubkraft und Manövrierfahigkeit durch langsame Fahrt und Irrtum hinsichtlich der tatsach- lichen Fahrhöhe''. „Men kan zeggen, dat wanneer men van de 25 ton brandstof 20 ton had afgeworpen en met de resteerende 5 ton de terugreis was begon nen, het verlies van het luchtschip te vermijden zou zijn geweest". Mil. Wochenblatt. No. 16. October 1930. „Nordamerikanische Weltpo- litikmajoor Röpnock. Naar aanleiding van de onderteekening door president Hoover van het congresbesluit, waarin wordt voorzien in het graven van een tweede kanaal ter verbinding van den Atlantischen met den Stillen Oceaan, zegt schr. o, a.„De principieele „Kanalflucht" ligt in de verbinding van de haven San Juan del Norte met de als groot Noord-Amerikaansch vlootsteun- punt gedachte golf van Fonseca. Deze buitengewoon gunstig gelegen golf in onbeperkt bezit en in de trans-oceanische verbinding betrokken te krijgen, is daarbij het doel der N.-A. wereldpolitiek. La Revue d'infanterie. No. 457. October 1930 Üinfanterie sur les routes", luit. kolonel Qaille en commandant Laurent. Geeft zeer uitgebreide en ptactische wenken bij het vervoer van troepen met auto'safzonderlijk wor den behandeld het vervoer van veldzakken, transport van een regiment inf., terwijl aan het slot een concreet geval wordt uitgewerkt. The Army Quarterly. No.l. October 193G. „The Defence of India and the Simon Report", luit.-generaal Sir George Mac. MunnEén vraagstuk zal een meer nauwgezette behandeling eischen dan welk ander ook, omdat het moeilijkheden bevat en dat is het plaatsen in het nieuwe systeem van de „Auxilllary Force", vroeger de „Volunteer Force". Die is van onschatbare ge weest als „the supporter and in many ways the feeder of the commissioned and technical reserve-tanks" van de Europeesche troepen, en van het Indische leger en heeft tevens haar nut bewezen in noodgevallen bij verstoring van rust en orde. Ze is voor de Europeesche troepenmacht in Indië wat de nieuwe „Indien Territorial Force" is voor de inheemsche troepenmacht". „Maar het plaatsen van haar in een logische positie zal niet gemakkelijk zijn, tenzij men haar kan opnemen als deel van de Britsche troepen „with the status of a Spe cial Reserve". U.

Indisch Militair Tijdschrift | 1931 | | pagina 102