spant zijn plichten als soldaat zoo goed mogelijk te vervullen. Ook bij de oefeningen en het verrichten van andere diensten, zooals b.v. de wachtdienst op Soerabaja voor elk korps 2 maanden per jaar toonen zij steeds grooten ijver en plichtsbesef. De lust tot dienstnemen bij de Barisan is onder de Soemeneppers nog steeds zeer groot toen in Mei j.l. 20 recruten moesten worden aange nomen kwamen zich eenige honderden personen aanmelden en in alle rangen vindt men hoog-adelijke titels. De gelukkige omstandigheid dat bij het korps overplaatsingen onbekend zijn en er dus gelegenheid is rustig met de opleiding door te gaan en te verbeteren wat nog aan de oefening ontbreekt, vormt zeker een belangrijke factor om het korps te maken tot wat het is, daarbij voorgegaan door zijn officieren, die over het algemeen ook zeer sportief en vol dienstijver zijn, terwijl zij den troep door en door kennen. Een groote verbetering in de opleiding der officieren is tot stand gekomen door het instellen van een centrale opleiding voor de 3 korpsen te Panrekasan hiervoor worden jongelieden aangenomen die in het bezit zijn van het einddiploma H.I.S., om na den 4 jarigen cursus afgeloopen te hebben als sergeant-majoor, ads. officier naar hun eigen korps terug te keeren. Zoo wordt dus steeds getracht het peil der Barisan nog op te voeren en ondanks hun twee-slachtige positie kan worden getuigd dat een echte militaire geest in hen huist. Er behoeft niet aan getwijfeld te worden dat deze geest zich steeds zal uiten in een plichtsbetrachting zooals die van den besten militair verwacht kan worden, zoolang de tra ditie in het korps slechts blijft leven als tot heden het geval is. Moge het korps Barisan van Soemenep nog lang een sieraad onzer weermacht uitmaken en bij volgende jubilea met evenveel voldoening op het afgesloten tijdperk kunnen terugzien als dit thans kan geschieden op zijn feest bij de herdenking van het hon derdjarig bestaan. 129

Indisch Militair Tijdschrift | 1931 | | pagina 22