1889 1931 1 2 3 8 9 27 30 4 3 8 9 40 89 3 3 3 3 64 83 3 3 40 27 1200 i 1373 3 3 Luitenant-kolonels Majoors Kapiteins Luitenants Adjudanten-onderoff. Sergeanten-majoor Sergeanten en tour. Statfouriers Sergeanten-hoornbl. Korporaals Korporaals-tamb. Tamboers en hoornblazers Manschappen Kapelmeesters N..B. In de genoemde bedragen zijn geen pensioenen begrepen. Zooals gezegd hebben de door de Regeering genomen maat regelen hun doel niet gemist. De in latere jaren in de vakpeis ui.- gesproken beoordeelingen zijn dan ook heel wat gunstiger dan die welke hiervoor werden weergegeven. Lezen we b.v metals slot van een artikel van den toemaligen leider Raedt van Oldenbarnevelt in het I. M. T. 1907 Deze korpsen toch bezitten eene met ge noegzaam bekende militaire waarde, die slechts een opwekking behoeft in den vorm eener herziening der voorschriften, om het bewijs te leveren, niet alleen dat de Inlandsche officier recht van bestaan heeft, maar bovenal, dat in tijden van nood het eiland Madoera eene flink geoefende en goed gedisciplineerde troepen- afdeeling van normale gevechtswaarde kan leveren Ondanks dit alles vergete men echter niet, dat een zwak punt van deze organisaties voorshands nog is en blijft de enca- dreerirm en dat de consequenties daarvan eerst bij werkelijk gevaar aan hef daglicht kunnen treden. De toewijding en de ijvei en als men wil de aanleg van het personeel, waaruit het kader gerecru- teerd moet worden, noch de zorg, welke aan de opleiding worot besteed, kunnen ten volle vergoeden, wat er aan ontbreekt in ver gelijking met het beroepskader. Zoolang men de voordeelen wenscht van een goedkoope encadreering zal dit nadeel niet zijn goed te maken. Vooral bij de hedendaagsche oorlogvoering moet aan het kader hooge eischen worden gesteld. Ondanks alle uitgesproken waardeering behoeft het clan ook geen verwondering te baren, dat b.v. de Staatscommissie 1912 voor de 137

Indisch Militair Tijdschrift | 1931 | | pagina 34