194 aan de hand van de studie van generaal Armengaud in de Sept. aflevering van de „Revue des forces aériennes"„Aviation et manoeuvre d'aile et de dislocation". Hierin worden in beschouwing genomen de omvattingsoperaties le. op 30-8-'14 van het 1ste Duitsche leger tegen den linkerflank van het, bij St. Quentin door het Duitsche 2de leger geslagen, Fransche 5de leger2e. den stoot van het Fransche 6de leger op 5-9-'14 in den rug van den Duitschen rechtervleugel en het hierdoor uitgelokte D. tegenoffensief van het lste leger. „Hij wijst daarin op het feit, dat de Iuchtverkenning in alle drie gevallen daadwerkelijk het plan en den operatieven inzet van den aanvaller zoo vroegtijdig onderkende, dat dezen het verrassingsmoment werd ontnomen. Waar het hem toch gelukte verras send op te treden, lag dat aan een, ten gevolge van gebrekkige verbindingen of onderschatting der waarde van de Iuchtverkenning, ontstane onvoldoende „Auswertung" der verkenningsresultaten". Mil. Wochenblatt. No. 19. November 1930. „Neuzeitliche Erdaufklarung" majoor v. Faber du Faur. „De vereeniging van de drie factoren: pantsering, snelheid, „Gelandegangigkeit", zullen het gemotoriseerde voertuig in de voor ste „Aufklarungswelle" drijven, het paard kan slechts volgen als tweede „welle". voor welke door de eerste de weg gebaand is". „Zooals gezegd ligt het weislagen van een bereden verkenning in een toekomstigen oorlog in haar doelmatige uitrusting. Met de in den wereldoorlog gebruikte middelen zal geen succes worden bereikt. De moderne „Errungenschaften" voor haar moeten worden gezocht in verhoogde beweeglijkheid door licht gewicht en afwijzen van ieder voertuig; in de toebedeeling van de modernste machine wapens, te paard vervoerd voor onmiddellijken vuursteun en in het aanwen den van den motor voor het aantrekken en „Abstoszen" van zware wapens voor den strijd en tot vervoer van bagage en „Nachschub". Revue militaire suisse. No. 10. October 1930. „La défense d'après le S.C. 1927". In dit slotartikel (zie ook I.M.T. blz. 96) worden behandeld „de verdediging in bergterrein" („En somme, les barrages sont constitues par des chapelets de noyaux de feux de mitrailleuses, de F.M. et les nombreux an gles morts des tirs de ces armes sont battus par des fusils". „Autrement dit, 1 "artillerie doit être fractionnée et son organisation decentralisee")„verdedi ging van een bruggehoofd"; „nachtelijke verdediging" („le plan de feux peut et doit jouer de nuit comme de jour, de même que dans la fumée, dans les caz, dans la poussière d'un tir de préparation d'artillerie, dans le brouillard") „verdediging bij nevel"; „verdediging „dans les gaz"„stabilisation"; „de versterking van het terrein" „conclusies" („La défense, c'est le feu qui arrête" „La défense, c'est le tir d'arrêt"). Tactisch gebruik van zware mitrailleurs. The Journal of the United Service Institution of India. No. 261. October 1930. Machine-guns and offensive tactics in mobile warfare", kapitein H. L. H. Boustead. Onder„The demand for more machine-guns" lezen we o. a. „De taak van neutraliseering valt hoofdzakelijk toe aan de infanterie. Mitrail leurs kunnen die het werkzaamst ten uitvoer brengen. De rol van den eigenlijken infanterist, d.i. de geweerdragende, gaat meer en meer in de richting van plaatselijke bescherming. Somtijds moet hij optreden als verkenner, soms als tirailleur, dan weer als politie, steeds beschermende de mitrailleurs, nu het hoofdwapen van de infanterie. Neutraliseering is een omvangrijke onderneming. De infanterie moet derhalve een groote vuurkracht bezitten". Daarom wenscht schr. een bataljon te doen bestaan uit 2 geweer- en 2 mitrailleur-compagnieën of 1 geweer-compagnie en 2 mitrailleur-compagnieën met een bepaalde sterkte aan geweerdragenden voor plaatselijke bescherming. Schweiz. Monatshefte für Offiziere aller Waffen. No. 10. October 1930. „Machinengewehrgarbe und Treffererwartung beim indirekten Schieszen' kapitein Q. Daniker. Na uitvoerige beschouwingen over de trefferverdeeling bij strooivuur komt schr. tot vaststelling van de basis voor de „Trefferer-

Indisch Militair Tijdschrift | 1931 | | pagina 91