201 een nieuwe etappe in den vechtwagenbouw inleidt. Het „Laufwerk" is van de Amerikanen overgenomen (Christie 6-radige tank). De bewapening bestaat uit een 3,7 cm. kanon (gekoppeld aan een mitrailleur) en een tweeden mitrailleur die onder een hoek van 90° met den toren is opgesteld, omdat de toren met kanon en mitrailleur niet volle 360° kan draaiende snelheid bedraagt maximum 70 km. per uur. Bulletin beige des sciences militaires. No. 4. October 1930. „Chronique de l'infanterie. Méchanisation-Motorisation" D. S. I. Wat betreft Engeland lezen we(na een overzicht van hetgeen geschiedde sedert den oorlog)„De laatste ontwerpen, ver van de mitrailleurs te supprimeeren, gaan integendeel in de richting van vermeerdering van hun aantal. Zeer kortelings werd besloten om in twee brigades aan de mitrailleur-compagnieën van 3 bataljons verschillende motorvoertuigen „tous terrain" toe te bedeelen en om het 4de bataljon in een mitrailleurbataljon om te vormen met kleine Garden Lloyd tanks". „Tal rijke proeven hadden plaats met eigenlijke tanks, bestemd om den weg te banen voor de infanterie en haar te begeleiden in het gevecht. Het betrof het vinden van „le meilleur engin" en de beste organisatie. De middelbare en de kleine tanks hebben hunne aanhangers, die men nog niet heeft kunnen op zijde schuiven. Men is momenteel bezig aan de oprichting van gemengde bataljons, welke naast elkaar hebben compagnieën middelbare tanks. The Journal of the Royal Artillery. No. 3. October WSO. „The mecha nized field batteryluit.-kolmei A. IV. Purser. Schr. gaat uit van verschillende veronderstellingen, w.o. dat radio-telefonie als voornaamste verbindingsmiddel bij de artillerie is ingevoerd en dat het in een gemechaniseerde eenheid moge lijk is het werk van chauffeur en (bv.) seiner te doen uitvoeren door den zelfden man. Hij komt tot de volgende samenstelling van de batterij (de cijfers tusschen haakjes geven de sterkte in vredestijd): kanonnen en voorwa gens: 6 (4); caissons en voorwagens: 12(4); tractors: 18 (8); kleine auto's (staf): 5(5); groote idem: 4(4); motorrijwielen: 2(2); motortransportwagen: 1(1) keukenwagen: 1(1); tankwagen: 1(1); voorraadwagens: 2(2); bagage wagen Motoriseering. Mil. Wochenblatt. No. 19. November 1930. Vorschlage zur Heeres- motorisierung"kapitein H. Wagner. „Een Fransche gemotoriseerde divisie vereischt 950 auto's, hetgeen een colonnelengte beteekent van 35 tot 38 km., opgesloten ongeveer 9 km. De „Tagesleistung" wordt op 120 km. (12 km. per uur) opgegeven, laat zich echter moeilijk „normieren"; bij nacht, wanneer met gedoofde lichten moet worden gereden, zal per uur nauwelijks meer dan 5 km. worden afgelegd. Een Italiaansche divisie rekent op belangrijk meer auto's; nl. 1100 a 1200, hetgeen een colonnelengte beteekent van 48 km. tijdens den marsch en van 12 km. van de opgesloten colonne". Afweer van vechtwagens. Mil. Wochenblatt. No. 16. October 1930. „Beschieszen von Tatik- scharten"Uit een gehouden proef is gebleken, althans volgens schr., dat vuur op loodrechte spleten drie maal zooveel uitwerking geeft als op horizon tale spleten. „Alle omstandigheden in aanmerking nemende moet men echter tot de erkenning komen dat het vuur van enkele schutters, ook op de kortste afstanden zoo goed als geen resultaat belooft. Het eenige afweerwapen voor de infanteriesectie is de groot-kaliber, echter lichte, luchtgekoelde mitrailleur". Onaangenaam noemt schr. het dat het tankpantser voortdurend sterker wordt en de mitrailleur aan gewichtsgrenzen gebonden is. The Army Quarterly. No. 1. October 1930. „The first French tanks in action'1. „Nivelle-offensive 1917". „Van de 132 tanks die in actie kwamen op den 6den April, waren er 72 verloren". „Faalde het nieuwe wapen ook in de eerste ontmoetingen met den vijand, dat falen was onvermijdelijk door het fiasco van het geheele Fransche leger, want het werd ingezet onder de meest ongunstige omstandigheden. Een Fr. schrijver zegt dat de machines te

Indisch Militair Tijdschrift | 1931 | | pagina 98