272 bij de D. infanterie, in verhouding tot de voor speciale diensten bestemde manschappen, zoodanig verminderd, dat ze spoedig beneden het aantal der laatste daalden. Bij de „Kampfer" was de vuurkracht steeds meer ten koste van de stootkracht opgevoerd. Hoewel voor het begin van het groote offen sief een groot deel der lichte en zware mitrailleurs, granaatwerpers en mijnen- werpers werd achtergelaten, was toch het aantal der „Leute mit den Bajonett", op wie het bij het boschgevecht aankomt, in verhouding gering. Daarentegen was de stootkracht der Amerikaansche infanterie zeer groot, haar vuur kracht minder". Toch hebben de Duiischers het zeer lang volgehouden, waaruit schr. nog eens de les put dat „sterker dan al het andere is in den oorlog „die Macht der Persönlichkeit". Eveneens in No. 23 van het M. W.Von der Marschleistung der Auf- klarungsabteilung einer Kfivalleriedivision"„Het wordt niet voor doelmatig gehouden, op paardebeenen aangewezen afdeelingen, te mengen met ge motoriseerde afdeelingen. De gezamenlijke snelheid der afdeelingen wordt er niet grooter door, de „Gelandegangigkeit" der ruiterij door de gemotoriseerde deelen niet bereikt; het bevel over een zoo kleine eenheid als een verken- ningsafdeeling waarvan de commandant moet streven naar bijeenhouden belangrijk moeilijker". „Een uitzondering vormen de pantserauto's, die—zich steeds buiten de afdeeling bewegend— van de ruiterpatrouilles de verst verwij derde wegen overnemen". „Echter moet worden toegegeven dat de actieradius zonder gemotoriseerde afdeeling kleiner blijft en een vooruitzenden van snel beweeglijke gemotoriseerde deelen slechts bij een gemengde afdeeling moge lijk is". Ten slotte nog in hetzelfde nummer: „Verbitidung zwischen Infanterieund ArtillerieGewezen wordt op de noodzakelijkheid dat de officieren en de onderofficieren der infanterie zeer goed geoefend moeten zijn ten einde den artillerie-waarnemer in de voorste infanterie-Iijn eventueel te kunnen vervangen. „Hoe onnauwkeurig en oppervlakkig zijn vaak de meldingen uit de voorste lijn, slechts enkele zijn te gebruiken voor het schieten en den munitie-inze* waard. Toch beteekent het niets moeilijks voor de infanterie, want wat de infanterie moet kennen is iets volkomen natuurlijks en het moet geschieden naar de beginselen van het gezonde menschenverstand, waartoe geenerlei artilleristische kennis noodig is". Revue militaire franqaïse. No. Ill en No. 112. September en October 1930. „La manoeuvre de contre-attaque"commandant Delmas. „In de verde diging draagt de gecombineerde actie van vuur en beweging „avec predomi nance du mouvement, qui n'exclut pas l'emploi de l'organisation" (van het terrein), den naam van „contre-attaque". Vóór den wereldoorlog maakten de Fransche reglementen een verschil tus- schen de „contre-attaque", uitgevoerd vóór het binnendringen van den vijand in de eigen opstelling en het „retour-offensifuitgevoerd nadat de vijand daarin was doorgedrongen. De oorlogs- en na-oorlogsreglementen hebben dit onderscheid niet behouden. Zij onderscheiden enkel a. de contre-attaque „immédiat", welke automatisch wordt ingezet door de kleine onderdeelen b. de contre-attaque „prévue", ingezet op hooger bevel, met steun van de artillerie; c. den overgang van het defensief tot het offensief". Tactisch gebruik van zware mitrailleurs. La Revue d infanterie. No. 458. November 1930. „Essai de contribution a l'étude du tir des mitrailleuses par dessus les troupes amies et dans les intervalles", Z. Voor het schieten over eigen troepen heen leidt de schr. af: 1. voor een afstand van de eigen troepen, begrepen tusschen de 800 en 2500 meter is de „hausse de süreté" gelijk aan den afstand tot de eigen troepen vermeerderd met 500 meter

Indisch Militair Tijdschrift | 1931 | | pagina 66