273 2. voor een afstand van de eigen troepen tusschen de 800 en 300 meter (inbegrepen) is de „hausse de sureté" onveranderlijk 1300 meter; 3. voor een afstand van de eigen troepen van 200 meter is de „hausse de sureté" 1600 meter, voor een idem van 100 meter, 2200 m. Onder „Tir dans les intervalles" lezen we o. a. „Voor een interval, gelegen op 100 m. van de stukken, een „marge de securité" in acht nemen, van de uiterste hoeken van de interval, van 80 duizendsten aan weerszijden voor een interval gelegen op 200 meter en daar boven, in acht nemen in dezelfde omstandigheden een „marge de securité" van 50 duizendsten". In hetzelfde nummer van de R. d'I.„Le tir masqué des mitrailleuses", kolonel Paguet en luit.kolonel Roze des Ordons. „Het reglement stelt tegen- woordig als beginsel „la constitution d une base de feu" om de aanvallen te steunen. Moet men dan niet trachten, „au moins pour Ie début avant la surprise", al die elementen van die „base" onzichtbaar te maken voor de „observation terrestre" door een maske voor de vliegtuigen door camou- t flage?" „De bataljonscommandant der infanterie moet een ervaren mitraillist zijn". „Momenteel kennen onze bataljonscommandanten en nog sterker de hooger geplaatste officieren, te oppervlakkig de techniek der mitrailleurs en der „engins", welke in den oorlog geboren werdendaaruit volgt dat bij alle oefeningen, hetzij op de kaart, hetzij in het terrein, geleid door die of ficieren, wordt geëindigd „pour les questions de bases de feu" op het mo ment, waarop de bespreking moest beginnen „du problème technique qu'on n'étude jamais"; dat zou echter zonder eenigen twijfel het meest interessante deel zijn, omdat men daarbij op positieve gegevens kan redeneeren". Onder de „Chronique" van dit nummer wordt nog besproken „Les mi trailleuses dans l'offensive, naar aanleiding van een artikel in Bulletin beige. De kroniekschrijver zegt o.a.Dus geen schema's. De omstandigheden alleen kunnen bepalen de wijze, waarop de offensieve steun wordt gegeven door de mitrailleurs. Naar het voorkomt behoort die steun te worden geregeld door den bataljonscommandant, in het algemeene belang van het bataljon. Daarom mag hij niet terugschrikken, indien hij het noodig oordeelt, voor het plaatsen van een of meer secties onder commando van een compagnies commandant". „Indien de omstandigheden gunstig zijn, zal dan het meeste gehaald worden uit de enorme vuurkracht van een moderne mitrailleurcom pagnie". Bulletin beige des sciences militaires. No. 5. November 1930. „Un bataillon d'infanterie d I'avant-garde", luitenant de Rache. Als vervolg op het artikel in het Augustus-nummer, geeft schr. zijne inzichten omtrent het gebruik van zware mitrailleurs in: „L'étude détaillée de l'emploi des mitrail leuses réservées". „Het reserve-peloton vormt een „moyen de feu" ter be schikking van den majoor". „Het is noodzakelijk dat de technische chef al zijn menschen bij de hand heeft om in den kortst mogelijken tijd te kunnen antwoorden op een aanvraag van den tactischen commandant". Mavors No. 11. November 1930 en No 12. December. „Eenigegegevens in verband met het geven van opdrachten aan de mitrailleurcompagnie"eerste luitenant E. E. T. Duif er. Achtereenvolgens worden behandeld: „I. Het gebruik van de mitrailleurcompagnie in het algemeen"; (het verdeelen van de sectiën zware mitrailleurs over de tirailleurcompagnieën mag alleen plaats hebben wanneer de zware mitrailleurs anders werkeloos zouden worden als gevolg van de onmogelijkheid om over eigen troepen heen te vuren); „II. Vuur langs eigen troepen" „III. Vuur over eigen troepen" (Bij het nor male gebruik van de zware mitrailleurs zal over eigen troepen heen gevuurd worden, al dan niet uit domineerende opstellingen")„Het gebruik van zware mitrailleurs bij den aanval". „Bij gebruik van den mitrailleur model '18 (Vickers) zullen de stellingen meer achterwaarts gekozen moeten worden om dezelfde vuuruitwerking te verkrijgen". Uit een vergelijking van de opgenomen staatjes blijkt „dat de mitrailleur M. 18 steeds 200 m. verder achterwaarts geplaatst moet worden dan de mitrailleur M. 08. Voorts

Indisch Militair Tijdschrift | 1931 | | pagina 67