276 Mechaniseering. Bulletin beige des sciences militaires. No. 6. December 1930. „Mè- canisation-motorisation"D. S. I. Besproken wordt hetgeen in Engeland ter zake werd verricht en de ideeën van den bekenden kolonel, Fuller die na het van dichtbij volgen der proefnemingen in Engeland als zijn oordeel gaf„Een georganiseerd leger moet: verkennen, beschermen, slaan, behouden en ver woesten. In het gemechaniseerde leger kan de verkenning worden uitgevoerd door de „chars" en de vliegtuigen. De bescherming door „auto-canons" en anti-tankwapenshet behouden en het gevecht door anti-tankwapens, lichte en middelbare tanks; de vernietiging door gepantserde wagens met zeer groote snelheid". Motoriseering. Militarwissenschaftliche Mitteiiungen. November-December-nummer 1930". Einsatz and Fiihrung motorisierter Trappen", luit. kolonel Dr. Rendulic. Voor den aanvoerder, die over zulke eenheden beschikt, openen zich in de meeste omstandigheden mogelijkheden van een succes belovende aanwending. Staan slechts aan een der beide tegenstanders gemotoriseerde troepen ter beschikking, dan wordt de andere, in het bijzonder bij niet aangeleunde vleugels, bij de bestrijding voor de moeilijkste opdrachten gesteld. Hij zal veelvuldig van het passieve middel der sperren gebruik moeten maken, dat echter in wegenrijk terrein veel van zijn werkzaamheid zal moet inboeten. Het werkzaamste middel ter bestrijding van gemotoriseerde troepen zijn „wiederum" snel beweeglijke troepen". Eveneens in het November-December-nummer Die schnellbeweglichen Trappen Italiëns", kolonel E. Paschek. „De bijzondere verhoudingen van een volgenden oorlog eischen dat de Italianen in de eerste plaats het hun om ringende „Gebirgspanzer" met snelle slagen vernielen. De hoofdkrachten van het leger moeten derhalve den luchtoorlog daargelaten op de groote ver keerswegen snel doordringen en hiervoor dus snelle troepen vooruit en op hunne flanken uitschuiven Dit is de geest van de nieuwe voorschriften, hiermede hield ook de gedachte, welke voorzat bij de samenstelling der snelle troepen, reke ning. Een gemengde, „flüssige" organisatie, welke aan elk voorkomend geval wordt aangepast. Bereden troepenen wielrijders-formaties zijn de hoofd krachten. Dit geldt op gelijke wijze voor de groote eenheden der strategisch- operatieve legerleiding als voor de tactische doeleinden der verkenning". „Gemotoriseerde troepen. Over het geheel in een 'stadium van proefneming, zoowel wat materieel-technisch als ook organisatie en gebruik betreft. De gemechaniseerde pantserwagens moeten meer in klein verband kracht geven aan de „Nahaufklarung" der cavalerie (starken)." Bulletin beige des sciences militaires No. 5. November 1930. „Chro- nique de Vinfanterie". „III. Mécanisation et motorisation combinée", D. S. I. Bevat thans de inzichten in Amerika, Frankiijk Jgeneraal Bouillaire (1924) en kolonel Alléhaut (1928)^ en Duitschland, waarin we aan het slot zien ver meld dat het doel van de invoering van den motor op het gevechtsveld is (behalve de eigenlijke vechtwagens) 1. o,m gedurende de actie de beweeglijkheid der zware wapens op te voeren 2. om aan eenheden kleine, al of niet gepantserde wagens toe te bedeelen voor verkenningen en om dwars door alle terreinen de verplaatsing van staven te vergemakkelijken 3. om de infanterie te vervoeren, om ze zoo frisch mogelijk te behouden tot aan het eigenlijke gevecht 4. ten slotte om de aanvulling te vergemakkelijken en vóór alles de munitie aanvulling, „des engins souples et bas" die de munitie tot in de vuur- stellingen brengen.

Indisch Militair Tijdschrift | 1931 | | pagina 70