278 Journal of the Royal United Service Institution. No. 500. November 1930. Transport of Infantry-machine-gunskapitein F.H. jebens. Na een vergelijking van de vervoerwijzen door middel van paarden getrokken kar en op muildier geladen, behandelt schr. de „mechanical machine-gun carriers", waarvan de Carden Loyd de beste is, doch als nadeel heeft een zuiver mili tair voertuig te zijn, „useless commercially and correspondingly expensive". Schr. wil daarom een „armoured body" gebouwd op het chassis van een bestaande „six wheeled Trojan^-vrachtwagen, waarvan óók nog een gewij- zigd type wordt getoond in een van de platen, in het artikel opgenomen. Verbindingsdienst. Revue de Cavalerie. November-December 1930. Le liaison dansles Autos Mitrailleuses CavalerieLuitenant LicartVoor den eskadronscom- mandant acht schr. onvermijdelijk de beschikking over een „voiture spéciale de liaison, blindée et „tous terrains". Voor het peloton jliaisons intérieures) wil schr. ook gebruik maken van de draadlooze en daarbij de mogelijkheid aangrijpen waartoe de moderne techniek f in staat stelt nl. om de „blindage" van een wagen tevens te gebruiken als „antenne a I'émission" en tevens voor „la réception". Schr. heeft proeven genomen op dit gebied. De ontvang-en zendtoestellen zijn zeer klein, nemen een plaats in van respectievelijk 16 bij 12 bij 10 cm. en 30 bij 15 bij 15 cm. Heerestechniek. No. 11 en No. 12. November en December 1930. „Aus den Kriegsarbeiten zur Telefonie auf gerichteten Straklen"In deze afleveringen komen voor de artikelen 5. Dr. Löwenstein Ultraviolet oder Ultrarot 6. Dr. MichelssenTelegraphie und Telephonie mit gerichteten infraroten Wellen. 7. Dr. Krtiger: Versuche mit gerichteten kurzen elektrischen Wellen. 8. Dr. Michelssen: Telephonie mit gerichteten ultrakurzen Hertzschen Wellen. 9. Dr. Löwenstein Schluszwort. Mil. Wochenblatt. No. 21. December 1930. „Rückblick eines Infanterie- Nachrichtenoffuiers auf die grosze Rahmeniibung 1930". „De lichte „Fern- sprechtrupps" zijn de verbindingsmiddelen die ter verbinding van het ïegiment met de bataljons het.meest geëigend zijn. Daarom is het onvoorwaardelijk noodig dat de kar, als bij de verbindingsafdeeling, steeds met een vierspan gereden wordt. Dan zal het ook mogelijk zijn in den aanval het net te rechter tijd uit te leggen. Zelfs bij de bataljons is deze bespanning gewenscht, want ik heb het tijdens de manoeuvres dit jaar meermalen meegemaakt, dat de lichte telefoonkar bij den marsch buiten de wegen bleef steken, terwijl andere voertuigen nog voorwaarts konden". Dienst van aan— en afvoer. Bulletin beige des sciences militaires No. 6. December 1930. Les ravitaillements et les evacuations pendant la batail/e", J. V. Het artikel geeft; „A. Ravitaillement en vivres"; „B. Ravitaillement en munitions d'infanterie" „C. Ravitaillement en munitions d'artillerie"„D. Evacuaiios a effectuer par le service de santé". Globaal vervoert een regiment infanterie 600 duizend patronen en 6300 granaten, een mitrailleur-bataljon 230.000 patronen (d. w. z. nagenoeg het verbruik van een infanterie-divisie op een gevechtsdag). De Militaire Spectator No. 11. November 1930. „Aan-en afvoer", eerste luitenant JHJager. Behandeld worden thans „Aanvulling van benzine"; „C. Administratieve regeling bij den aanvoer van levensmiddelen en munitie" „D. Afvoer van overtollig materieel". „Een uitgebreide administratieve regeling en verantwoording van de aan gevoerde levensmiddelen en munitie, zou een vlotten aanvoer in den weg staaneenige regeling, zij het ook tot het uiterste beperkt is echter nood zakelijk".

Indisch Militair Tijdschrift | 1931 | | pagina 72