376 den afstand tot den vijand afleggen en dan onder het neerhouden van den tegenstander door handgranaten, in zijn stelling binnendringen". Tactiek. Allgemeine Schweizerische Militarzeitung No. 12. December 1930. „Ueber den Marsch gegen den Feiad". „De zeer veel toegenomen wapen werking en de vermeerderde lichte troepen verhoogen ook nog de beteekenis der „Sicherungsabstande" binnen de voorhoede. Om echter den voorsprong van de infanteriespits vóór de compagnie bij dag niet al te groot te moeten maken, is aan te bevelen de geopende colonne met tweeën nog door afstan den van 100 m. en meer tusschen de sectiën, minder kwetsbaar te maken en een „allfalligen Oefechtsgliederung entsprechend nach der Tiefe zu staffeln". Daardoor wordt de „Sicherungsabstand" waarop het gros van het voorhoede bataljon volgt, voor het grootste deel met onderdeden van de voorste com pagnie opgevuld". „De eerste compagnie van het gros kan dan zonder al te grooten „Sicherungsabstand" achter de voorst' compagnie marcheeren en, wanneer ook in het voorhoede-bataljon afstanden tusschen de com pagnieën worden genomen, is weer de afstand tot het regiment verbruikt". „De inleiding van het gevecht door de voorhoede bezit heden meer dan ooit groote beteekenis en is een der belangrijkste „Fiihrerent- schlusse". Ook het vraagstuk van de medewerking van artillerie bij de voorhoede moet tegenwoordig op meer besliste wijze worden beantwoord dan ooit gebruik was. Of deze batterijen onder bevel van den voorhoede commandant moeten worden gesteld of niet, zal waarschijnlijk verder ook wel een gewilde strijdvraag blijven. Waarop het aankomt is, dat het artillerie vuur bij de voorhoede niet op zich laat wachten. Hetzelfde geldt voor de strijdvraag of men zware mitrailleurs aan de spitscompagnie en „Begleitge- schütze" aan een voorhoedebataijon medegeven en daarbij indeelen moet of niet". Schweiz. Monatshefte für Offiziere aller Waffen". No. 12. Decem ber 1930. „Das Feuer", kolonel H. Hdszler. Schr. acht den aanval eerst te verantwoorden wanneer die door het vuur zoo volkomen mogelijk is voor bereid, althans wanneer het niet betreft een verrassing van een weinig hoogstaanden tegenstander. Voor de verdediging acht hij de inzet van infan terie slechts gerechtvaardigd voor het noodzakelijke vasthouden van bepaalde terreinstrooken. Eer men het tot den strijd van man tegen man laat komen is het vuur de beste afweer, terwijl de infanterie slechts door aanwending van het vuur op de grootste sterkte kan worden gehouden voor die phasen van den strijd, waarin zij zich ter vervulling van haar plicht ten slotte moet opofferen. Infantery Journal No. 6. December 1930. Infantrij fire", generaal Ch P. Summer all. „De grootste verantwoordelijkheid die tegenwoordig op het leger rust, is die van de ontwikkeling van de gevechtskracht van de infanterie, om haar vuuroverwicht te verschaffen tegen aanvallen op den grond of in de lucht, of tegen beide gelijktijdig. Het leger moet worden ingeprent dat het gevecht niet bestaat uit vuur en beweging maar uit beweging en vuur overwicht (superiority of fire). Vuuroverwicht, noodzakelijk voor het neutraliseeren van den vijand, moet worden verkregen door de grootere hoeveelheid van vuur, welke werkzaam wordt geworpen in het terrein waar over onze infanterie voorwaarts moet gaan". „Een semi-automatisch geweer is onmisbaar voor de hoeveelheid vuur, evenredig aan het aantal manschappen". Revue militaire fran^aise. No. 114. December 1930. „La combinaison des armes", generaal Brosse. „Hoe het ook zij, de resultaten van niet door het kanon voorbereide en ondersteunde aanvallen waren altijd dezelfde overal leidden ze tot volkomen mislukking en brachten zware verliezen met zich". „Men kan slechts een doel „neutraliseeren" door het personeel dat het bezet, te trachten te vernietigen. Het woord neutraliseeren beteekent in geenen deelé een vuur zonder dichtheid, zonder kracht, integendeel. Het gaat niet om een intimideeren door een vage bedreiging maar om allen die zich niet dekken,

Indisch Militair Tijdschrift | 1931 | | pagina 104