382 confort" ingericht op tropische temperaturensnelheid 30 km. per uur met mogelijkheid van opvoeren tot 40 km. Verkenningsdienst. Mil. Wochenblatt. No. 24. December 1930. Gliederung and Verwendung taktischer Aufklarungsverbande", majoor von Faber dti Faur. Een aanvulling- van het artikel in de no's 19, 20 en 21 „Neuzeitliche Erdaufklarung Uit de daar in behandelde, tegenwoordig ter beschikking staande middelen der verkenning op den grond, worden gevolgtrekkingen gemaakt voor wat betreft de moderne organisatie en het gebruik van tactische verkenningsafdeelingen. Onder „perit- tene Aufklarungsabteilungen" geeft schr. als zijn meening, dat de huidige samenstelling (1-2 eskadrons cavalerie, sectie zware mitrailleurs, geschutsectie, „Tak", verbindingssectie, pantserauto-sectie, gevechtstrein, dus een afdeelmg die uit vele kleine eenheden bestaat, een zeer groot aantal met paarcien be spannen voertuigen heeft) zich niet eigent voor het voorwaarts gaan „obseits der Strasze auf Nebenwegen" in de samenstelling, die evenzeer op vechten als op zien is ingericht en „führungstechnisch" reeds een grooten staf vereischt om de eenvoudigste omgroepeering uit te voeren". Aangezien het automatische geweer de sabel als blank wapen, de mitrailleur (te paard vervoerd en met een „Bestwirkung" van 2000 in.), een tankafweerkanon, een „tiberschwere^ mitrailleur voor tankafweer en mijnen (opeen gepantserd „Gelande-fahrzeug meegevoerd) voor afweer van gemotoriseerde voertuigen, voor de bescherming van het zien niet ontbeerd kunnen worden, wil schr. deze wapens alle in een gemotoriseerde afdeeling binnen het cavalerie-regiment indeelen en de eenheid onderverdeelen in een sectie verkenningsvoertuigen „zum behen een sectie verbindingsvoertuigen „zum Melden" en een sectie vechtwagens, ter opname van zware wapens en de mijnen, waardoor een minimum marsch- lengte, een absolute pantserbescherming en eenvoudige bevelsverhoudingen gewaarborgd zijn". Moreele factoren. Wissen und Wehr. No. 9 November 1930. Gehorthen und Führeu. Gedanken iiber militarische Persönlichkeitserziehung", kolonel Fr. v. Boetticher. Wer ist berufen Niet slechts degenen aan wie de natuur rijke gaven, groote aanvoerdersdeugden in de wieg medegaf. Geroepen is ieder die, met voldoende gaven des geestes en van lichaam is uitgerust, die in staat is tot onbaatzuchti- gen arbeid, ieder die bereid is zich op te offeren, ieder die in zich de zwak- heden van zijn mensch-zijn tracht te overwinnen, in een woord, ieder zedelijk hoogstaand, karaktervol mensch. Karaktergebreken kunnen door voordeelen van intellecten van lichaam nooit worden goedgemaakt. Zij zullen öf overheer- schen öf beinvloeden de bruikbaarheid „zum Führerberuf"." In No. 10 (December) van hetzelfde tijdschrift: Der Unterordnungstrieb in seiner Bedeutung für die Fiihrung von Heer und Volk", Dr. F. Jager. De ondergeschikte wil aan zijn meerderen kunnen geloovenhij verwacht van hen dat zij hem ten voorbeeld zullen zijn. Dat is psychologisch niet moeilijk te verklaren. Een mensch wordt wreed ontnuchterd, wanneer hij moet inzien zich aan een onwaardige te hebben weggeworpen. Ondergeschikt heid wordt slechts verdragen, wanneer ze „mit einer Steigerung seines we- sens, mit einer Verreicherung an Werten verbunden ist". Geen vernedering van'zijn „ik" wacht den mensch, echter een waardeering en verheffing. Hij wil deel hebben aan de grootte van den aanvoerder". Revue militaire suisse. No. 11 (November) en No. 12 (December) 1930. Témoins", kolonel Tayler. Geeft eenige beschouwingen over het gelijknamige 'boek van J. Norton Cru. In het artikel komen tal van aanhalingen voor, uit spraken van hen, die dea oorlog hebben meegemaakt. „Reeds in een periode van vrede, in een leger als het onze, waarvan niemand oorlogservaring bezit en waarin slechts zeer weinigen onderricht ontvingen van leermeesters die hem medemaakten, een leger dus, waarvan ieder zich slechts een „image theorique et dialectique" van den oorlog kan maken, blijkt het streven om de chefs

Indisch Militair Tijdschrift | 1931 | | pagina 110