welke Indië niet kent, af te richten en op te leiden tot een direct practisch bruikbaar sergeant voor het Indisch leger en men des niettegenstaande in Indië de afgeleverde sergeanten dadelijk voor den practischen dienst wenschte te benutten. In 1925 werd daar om het kaderinstituut opgeheven. Doch al spoedig werd de Europeesche kadernood bij het Indisch leger weer nijpend. De formatie aan Europeanen was bij dat leger bedenkelijk ingekrom pen, dank zij de bezuiniging (l'histoire se répète). Uit den troep alleen kon men geen voldoende kader-bibit voor Magelang ver- verkrijgen, weshalve men wederom overleg pleegde met Neder land, om te trachten weer vanuit het moederland een gedeelte van het benoodigde kader te betrekken. Zich spiegelende aan de ondervinding opgedaan met de aflevering van z.g.n. volwaardige sergeanten, besloot men thans tot een nieuw systeem, dat van de aanbevolen militairen brigadiers-titulair. Volgens dit systeem worden de aanbevolen militairen gedeel telijk te Nijmegen gerecruteerd en aldaar afgericht tot soldaat en verder theorerisch opgeleid tot brigadier-titulair, in welken rang zij na een éénjarig verblijf bij de K.R. naar Indië worden uitgezonden. Hier te lande aangekomen worden zij direct voor hunne practische opleiding ingedeeld bij de veldbataljons. Na een tijdvak van 6 maanden of meer wordt door den korpscommandant een oordeel uitgesproken omtrent hunne practische bruikbaarheid, aan de hand van welk oordeel de Inspecteur der Infanterie be slist of zij geschikt zijn om naar de kaderschool te worden ge zonden voor opleiding tot sergeant. De Nijmeegsche aanbevolen militairen hebben tot heden in doorsnee goed voldaan. Ook de tegenwoordig uitgezonden recruten voor het Indisch leger zijn van beter gehalte dan eertijds, dank zij het verplichte onderwijs in het moederland en de groote beoefening van sport. Over het algemeen kan bij aanneming ook bij hen een strenge selectie worden toegepast terwijl maatregelen worden getroffen om slechte elementen tijdig te onderkennen en te weren. Vooral wordt streng gelet op de politieke richting welke de nieuw aan te nemen re cruten eventueel zijn toegedaan. De aanneming van aanbevolen militairen heeft driemaandelijks plaats, die der recruten dagelijks, naar gelang zij zich aanmelden en hunne stukken in orde zijn bevonden De uitzending dezer laatsten geschiedt in detachementen van 30 a 40 man, naar gelang de bootgelegenheden. De duur van hun verblijf te Nijmegen va rieert tusschen twee a drie weken en twee a drie maanden. Van een systematische opleiding der recruten kan te Nijmegen geen sprake zijn, den recruten worden aldaar slechts de eerste begin selen der militaire discipline en de eerste beginselen der solda tenschool bijgebracht. Het is met nadruk, dat wij er op willen wijzen, dat deze eerste schreden op den militairen loopbaan van veel gewicht kunnen zijn voor de latere militaire ontwikkeling van den recruut. Een strenge discipline moet van den beginne 289

Indisch Militair Tijdschrift | 1931 | | pagina 15