Uit dit overzicht blijkt duidelijk, dat ongeveer 1/3 der Roemeen- sche krachten gedurende een maand tusschen beide fronten op en neer geslingerd werd en telkens op het beslissende punt ontbrak. Tijdens de brandpunten der operaties bevond het gros der Roemeensche strijdkracht zich steeds daar, waar de slag niet viel. Terwijl de Roemenen op beide operatietooneelen verslagen werden kwa men 5 divisies, d. i. '/-r'/s hunner strijdkrachten, in het geheel niet in gevecht, doch deden niets dan op en neer sporen. (15, 16, 18, 12 en 22). Het gebruik, dat Roemenië van de binnenlijnen maakt, toont dui delijk het gevaar, dat voor een zwakke legerleiding aan een derge lijke strategische positie verbonden is. Instede van één operatieve gedachte consequent door te voeren, bleef de Roemeensche leiding op twee gedachten hinkende, achter de gebeurtenissen aanloopen. Samengevat tot: Conclusie X: „De Roemeensche operatiën op de binnenlijnen toonen treffend aan, dat deze strategische positie slechts voord ee lig is voor een legerleiding, welke het initiatief in handen weet te houden en risico durft te d r a g e n". Wordt vervolgd). 296 PERIODE. Zevenburgen. Dobroedsja. Donaubewa- king. Strategische reserve. In mobilisatie In reorganisatie Ligging zwaartepunt Plaats waarslag werd geleverd. a. Tijdens de con centratie-opstelling. 12. I.D. 2. C.D. 3 I.D. 3 I.D. 2 I.D. 3 I.D. N. b. Tijdens Mackensen's le of fensief. 17 I.D. 2 C.D. 3 I.D. 3 I.D. N. Z. c. In den aanvang van het offensief der Centralen in Zeven burgen. 10 I.D. 1 C.D. 6 I.D. 3 Russ. I. D. 1 Russ. C.D. 6 I.D. 1 C.D. 1 I.D. Z. N. d. Tegen het einde van het offensief der Centralen in Zeven burgen. 15'/2 I D. 2 C.D. 5 I. D. 4 Russ. I. D. 1 Russ. C.D. l'/2 LD. 1 I.D. N.

Indisch Militair Tijdschrift | 1931 | | pagina 22